Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns ar nepacietību gaida savu debiju Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņūorleānas "Pelicans" rindās.


Jau ziņots, ka "Pelicans" oficiāli izziņoja līguma noslēgšanu ar 29 gadus veco Bertānu. Kā paziņojis komandas galvenais treneris Elvins Džentrijs, Bertāns komandas rindas papildinās nākamās nedēļas laikā.

"Vēl joprojām nespēju noticēt, ka tas notiek. Liels paldies "Pelicans" komandai par doto iespēju. Nespēju sagaidīt, kad būšu ar komandu un uzvilkšu kreklu," tviterī raksta Bertāns.

Bertāns pirms pāris dienām lauza līgumu ar Itālijas A sērijas klubu Milānas "AX Armani Exchange Olimpia", kura sastāvā bija otro sezonu. "AX Armani Exchange Olimpia" kompensāciju nesaņemšot, bet abas puses vienojušās, ka, atgriežoties Eiropā, viņam būs iespēja atkal pārstāvēt Milānas klubu.

"Tāpat liels paldies Milānas klubam, ka ļāva man piepildīt sapni. Jūtos pagodināts, ka biju par daļu no šīs lieliskās organizācijas. Visi šeit man bijuši kā ģimenes locekļi. Vēlu visu to labāko, lai sasniegtu savus mērķus," turpināja Bertāns.

Tāpat viņš pateicās savam aģentam Artūram Kalnītim, kura paspārnē ir trīs no četriem šobrīd NBA komandu sastāvos esošajiem latviešiem.

"Paldies par visu, ko esi darījis manā un manas ģimenes labā. Labākais aģents pasaulē? Mums tu tāds esi," publiski Kalnītim rakstīja Bertāns.

Klubs neatklāj līguma detaļas, bet iepriekš tika vēstīts, ka vienošanās noslēgta uz diviem gadiem. Līgums paredzot sadarbību līdz šīs sezonas beigām un ar kluba iespēju to pagarināt vēl uz vienu gadu.

"Pelicans" ar 29 uzvarām 65 spēlēs NBA Rietumu konferencē ieņem 13.vietu un vairs reāli necīnās par vietu izslēgšanas turnīrā.

Šosezon latvietis 22 ULEB Eirolīgas spēlēs vidēji guva 6,4 punktus. Ar 53,62% realizēto tālmetienu viņš ir labākais snaiperis Eirolīgā. Savukārt Itālijas A sērijā rūjienietim 17 spēlēs caurmērā bija 5,7 punkti un 48,7% realizēti tālmetieni.

Zīmīgi, ka Daira Bertāna jaunākais brālis Dāvis ir starp labākajiem NBA snaiperiem, ar 47,4% realizētu tālmetienu ieņemot otro vietu precīzāko metēju sarakstā.

Milānas komandai latvietis pievienojās aizpērn.

leta.lv