Saslimstība ar Covid-19 Latvijā ir sasniegusi tādus apmērus, ka ir nepieciešams noteikt pulcēšanās ierobežojumus visā sabiedrībā, attiecinot tos arī uz vakcinētajiem. To Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) preses konferencē paziņoja Stradiņa slimnīcas infektologs Uga Dumpis, aicinot valdību jau rīt pieņemt "nopietnus lēmumus" Covid-19 izplatības ierobežošanai, samazinot visu cilvēku kontaktus par 50%.


"Pat tad, ja visi nevakcinētie šodien dotos vakcinēties un tiktu apturēta turpmāka saslimšana, mums draud pārslodze slimnīcām. Ar vakcinācijas intensifikāciju nepietiks. Pie tādas saslimstības nepieciešams vismaz uz pusi samazināt kontaktu skaitu starp cilvēkiem," teica Dumpis.

Pēc viņa sacītā, ņemot vērā augsto un pieaugošo saslimstību ar Covid-19, nepieciešams vismaz par 50% samazināt kontaktu skaitu starp cilvēkiem. Tas nozīmē, ka būtu nepieciešams noteikt pulcēšanās ierobežojumus, kas būtu jāattiecina gan uz nevakcinētajiem, gan uz vakcinētajiem. Ideāli būtu pārtraukt kontaktus starp nevakcinētajiem, bet Latvijā tas nebūtu iespējams, zinot, kā sokas ar ierobežojumu kontroli.

Brīdī, kad Covid-19 saslimstība pieaugums būs apturēts, vakcinētajiem varētu būt priekšrocības atgriezties ierastajā dzīvē, sprieda Dumpis, norādot – lai uz pusi samazinātu kontaktu skaitu, nepieciešami “nopietni politiski lēmumi”.

“Mēs aicinām politiķus augstākajā līmenī rīt pieņemt šos nopietnus lēmumus, pretējā gadījumā tas novedīs pie pilnīgas katastrofas,” brīdināja infektologs.