Sociālajos tīklos aizvien biežāk tiek apspriesti tukšie veikalu plaukti, pie kā novedusi ažiotāža ap jaunā koronavīrusa izplatīšanos. Arī žurnāla "I`MPERFECT" galvenā redaktore Inga Gorbunova dalījusies ar fotogrāfiju, kurā redzami tukši lielveikala "Maxima" graudaugu produkcijas plaukti.


"Es neticēju, bet... Grostonas Maksimas griķu/rīsu/ miltu plaukti," mikroblogošanas vietnē Twitter raksta Gorbunova.

Savukārt "Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule TD informēja, ka veikalu ķēde šobrīd pastiprināti seko preču pieprasījuma izmaiņām un ir palielinājusi piegādes apjomus noteiktām preču grupām, kā, piemēram, griķiem, makaroniem, ingveram, roku dezinfekcijas līdzekļiem.

"Nodrošināt visu ikdienai nepieciešamo šobrīd ir mūsu prioritāte. Sagaidām, ka visi tirgus spēlētāji situācijas risināšanā iesaistīsies godprātīgi un līdzīgi kā mēs, nodrošinās zemākās cenas tirgū. Produktu grupās, kur ir novērots lielāks pieprasījums nekā ierasts, meklējam alternatīvas un cieši sadarbojamies ar piegādātājiem," skaidro Edvīns Lakstīgala, "Maxima Latvija" iepirkumu departamenta direktors.

Vienlaikus uzņēmuma ietvaros tiek īstenota virkne papildu preventīvas un profilaktiskas darbības, piemēram, administrācijā piegādāti un izvietoti papildus dezinfekcijas līdzekļi rokām, veikta intensīva darbinieku informēšanu par dezinfekcijas pasākumiem kā veikalā, tā darbinieku kopietošanas telpā, piemēram, kā pareizi un cik bieži nepieciešams tīrīt darba virsmas, iekārtas, koplietošanas telpas, u.c. telpas. Rūpējoties par darbinieku imunitāti, tiek nodrošināts bezmaksas ingvers, citrons un medus. Kasieriem plānots piešķirt roku dezinfekcijas gēlu, lai varētu parūpēties par tīrām rokām, strādājot arī esot kasē.