Neraugoties uz Baltkrievijā notiekošajiem protestiem, kas saistīti ar prezidenta vēlēšanām, Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) pagaidām neplāno veikt izmaiņas nākamā gada pasaules čempionāta (PČ) norisē - tā, atsaucoties uz IIHF preses dienesta pārstāvjiem, vēsta Krievijas ziņu aģentūra "RIA Novosti".


Jau ziņots: plānots, ka 2021.gada pasaules čempionāts hokejā vienlaicīgi notiks Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, kā arī Rīgā.

Tikmēr Latvija pagaidām izvairījusies cilāt jautājumu par iespējamu atteikšanos rīkot čempionātu kopā ar Baltkrieviju gadījumā, ja Aleksandrs Lukašenko paliks pie varas. Tā vietā valsts augstākās amatpersonas gan vairījušās paust asu nosodījumu Minskā par Minskā notiekošo. Arī Eiropas Savienība (ES) varētu pastiprināt sankcijas pret Baltkrieviju pēc tās prezidenta vēlēšanām, ko raksturojusi vardarbība un aizdomas par krāpšanos, pirmdien paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.

Protesti Baltkrievijas lielākajās pilsētās sākās svētdienas vakarā pēc prezidenta vēlēšanām, kuru rezultāti, kā apgalvo opozīcija, ir viltoti. Notikumiem Baltkrievijā līdzi seko arī IIHF, kas sarunā ar "RIA Novosti" pavēstīja, ka pagaidām vēl neplāno veikt izmaiņas 2021.gada pasaules čempionāta programmā.

"IIHF novēro situāciju valstīs, kurām piešķirtas tiesības rīkot pasaules čempionātus. Patlaban 2020./21.gada sezonas sacensību kalendāra plāni netiks mainīti. Tas nozīmē, ka nākamā gada pasaules čempionāts Rīgā un Minskā notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam," atklāja IIHF pārstāvji.

Naktī uz otrdienu protesti Minskā nebija rimušies, tāpēc policija cīņā ar pūli lika lietā asaru gāzi, gumijas lodes, kā arī trokšņu granātas. Protestētāji bija saslējuši barikādes.

Vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko izcīnījis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - teju 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti.