Valdības plānotie ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai tuvākā mēneša laikā nekādu efektu nedos, Latvijas Radio paudis infektologs Uga Dumpis. Viņš uzskata, ka ierobežojumiem jābūt stingrākiem, tos attiecinot arī uz vakcinētajiem pret Covid-19.


Dumpis sacīja, ka divas ekspertu grupas strādājušas pie priekšlikumiem Covid-19 izplatības mazināšanai un vienā no tām saņemtie priekšlikumi "bija daudz nopietnāki".

"Ir skaidrs, ka vismaz dažas nedēļas mums zināmā mērā ir jāapstādina sabiedrība. Cilvēki iet uz darbu un neiet nekur citur, un varbūt bērni jaunākās klases iet uz skolu, visa veida nevajadzīgas tikšanās tiek pārtrauktas. Mums tiešām ir jāsamazina kontaktu skaits starp cilvēkiem vismaz uz pusi, lai tiktu pāri šim krīzes periodam," vērtēja Dumpis.

Viņš norādīja, ka ekspertu ieteikums bijis vismaz sākotnēji ierobežojumus īslaicīgi attiecināt arī uz tiem, kas ir vakcinēti pret Covid-19. 

Infektologs atzina, ka Latvija izvēlējusies ņemt par piemēru Lietuvā noteiktos Covid-19 ierobežojumus. Kaimiņvalstī ir lielāka vakcinācijas pret Covid-19 aptvere, tāpat ir vairāk pārslimojušo.

"Bet mēs skaidri redzam, ka tur šie ierobežojumi nestrādā, situācija Lietuvā neuzlabojas. Grūti iedomāties, ka mums šāda veida rekomendācijas varētu stāvokli uzlabot," sprieda Dumpis.

LSM.lv