Sniega un apledojuma dēļ visā Latvijā braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir apgrūtināta, lai gan autoceļu tīrīšanā iesaistītas 134 ziemas tehnikas vienības, aģentūru LETA informēja "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.


Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 134 "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Ainažu šosejas posmā no Berģiem līdz Tūjas krustojumam, Vidzemes šosejas posmā no Rīgas līdz Virešiem un no Alūksnes pagrieziena līdz Veclaicenei, uz Valmieras šosejas posmā no Murjāņiem līdz Valkai, uz Rīgas apvedceļiem visa maršruta garumā, uz Daugavpils šosejas visa maršruta garumā, uz Bauskas šosejas posmā no Rīgas līdz Iecavai.

Tāpat uz Jelgavas šosejas visa maršruta garumā, uz Liepājas šosejas posmā no Rīgas līdz Apšupes krustojumam, uz Ventspils šosejas posmā no Rīgas līdz Kūdrai, uz Rēzeknes šosejas visa maršruta garumā, uz Grebņeva-Medumi šosejas visa maršruta garumā, uz Daugavpils apvedceļa un Rēzeknes apvedceļa visa maršruta garumā.

Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Bauskas, Cēsu, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Limbažu, Ludzas, Valmieras, Tukuma un Valkas apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.