Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Jaunā Vienotība) šodien publiski mēģināja iestāstīt, ka vakar vakarā Arēnas Rīga VIP ložā pasaules hokeja čempionāta spēli kopā ar tādiem odioziem personāžiem kā Uģi Magoni un Māri Martinsonu esot skatījies, „protokolāri pārstāvot valsti un pēc Ministru prezidenta biroja lūguma”, vēsta portāls pietiek.com. 


Īpaši smieklīgu šo izmelošanos padara fakts, ka tieši ministra pārstāvētā Jaunā Vienotība un tās pārstāvis, premjers Krišjānis Kariņš kategoriski iebilda pret skatītāju klatbūtni hokeja čempionāta spēlēs.

„Labi, ka Jūs, Edgar Rinkēvič, un arī Māris Martinsons varēsiet mums pastāstīt, kā tas ir vērot vēsturisku hokeja maču klātienē VIP ložā. Padalieties ar mums! Paldies jau iepriekš! P.S. Ar 2 metru distances ievērošanu sevi neapgrūtiniet,” – šādu ierakstu sociālajā tīklā Twitter sestdienas rītā publicēja profils „Patiesības Teicējs”.

Ierakstam bija pievienotas fotogrāfijas, kurās redzams, kā īpatna cilvēku kompānija, tostarp E. Rinkēvičs, kukuļņemšanā apsūdzētais bijušais Latvijas Dzelzceļa prezidents Uģis Magonis un pēdējos gados par politiskās korupcijas balstu uzskatītais uzņēmējs Māris Martinsons, vēro hokeja čempionāta spēli, izvietojušies Arēnas Rīga VIP ložā.

Divas stundas pēc šī ieraksta, acīmredzot iepazinies ar daudzajām negatīvajām atsauksmēm, ārlietu ministrs nāca klajā ar šādu „skaidrojumu”: „Vakar piedalījos Pasaules hokeja čempionāta atklāšanā un Latvijas un Kanādas spēlē kopā ar Kanādas vēstnieku un militārā kontingenta komandieri, protokolāri pārstāvot valsti un pēc Ministru prezidenta biroja lūguma.”

E. Rinkēvičs pagaidām gan nav vēlējies paskaidrot ne to, kāds tieši protokols paredz šādu pārstāvniecības formu un nepieciešamību un kur ar to var iepazīties, ne to, kurš tieši premjera biroja pārstāvis būtu viņam lūdzis doties uz hokeja spēli un to vērot kopā ar tādiem personāžiem kā M. Martinsons.

""Lasi: bauri un citi korumpētās, bet labi barotās politsiles dzīvnieciņi, variet man iepūst tajā vietā, kurā man patīk citus drāzt gan tiešā, gan pārnestā nozīmē!" - tā šo "skaidrojumu" Twitter ir komentējis bijušais žurnālists Egons Mudulis.

Interesanti, ka tieši E. Rinkēvičs pārstāv valdību, kura noteikusi šādu pasākumu apmeklēšanas liegumu, un partiju, kuras pārstāvji, tostarp premjers, uzstāj uz šī lieguma turpināšanu.

Savukārt vēl citi sociālajos tīklos publicēti fotoattēli rāda, ka, neraugoties uz Krišjāņa Kariņa valdības minstināšanos ar formālajiem aizliegumiem, patiesībā hokeja spēle ir bijusi pietiekami kupli apmeklēta.