No šā gada aprīļa Rīgā darbu testa režīmā uzsākusi elektrisko skrejriteņu noma Atom. Uzņēmums drīzumā sola arī iespēju nopelnīt, iegādājoties skrejriteņus un piedāvājot tos citiem platformas lietotājiem, vēsta "Dienas Bizness".


Atom ir Latvijas uzņēmums, kas 2018. gadā uzvarēja jauno uzņēmēju konkursā Atspēriens. Šobrīd tas velo novietnēs Rīgā ir izvietojis dažus desmitus elektrisko skrejriteņu. To atrašanās vietas tiešsaistē var redzēt aplikācijā, kas lejupielādējama interneta vietnē vai App Store. Pašlaik aplikācija ir pieejama tikai tālruņiem ar iOS programmatūru, taču drīzumā aplikācija būs pieejama arī to tālruņu lietotājiem, kam ir Android programmatūra.

«Atom plāno attīstīt vairākus pakalpojumus transporta un mobilitātes tirgū. Atom platforma nākotnē piedāvās ne tikai nomas pakalpojums, bet skrejriteņus būs iespējams arī iegādāties. Tā ir iespēja gūt ienākumus no katra brauciena. Ažiotāža par skrejriteņiem visā pasaulē ir liela, un mēs gribam ļaut visiem interesentiem iesaistīties un pelnīt. Platformas Atom lietotājs varēs redzēt sev piederošā skrejriteņa atrašanās vietu un arī to, kādā tehniskajā stāvoklī ir viņa braucamrīks,» ieceres izklāsta viens no Atom dibinātājiem un uzņēmuma vadītājs Arturs Burņins.

Lai uzsāktu Atom aplikācijas izmantošanu, tajā ir jāreģistrē savs tālruņa numurs, kā arī jāpievieno pases vai identifikācijas kartes fotogrāfija. Profils tiek pārbaudīts un apstiprināts. Ja pārbaude ir veiksmīga, lietotājam aplikācijā kļūst pieejams elektroniskais maks. Tas jāpapildina vismaz par 5 eiro. Ja maciņš testa periodā tiks papildināts par 10 eiro, tad Atom no savas puses vēl pieliks klāt 1 eiro. Par papildinājumu 20 eiro vērtībā, Atom pievieno vēl 3 eiro. Elektriskie skrejriteņi ir pieslēgti pie velonovietnēm. Slēdzeni var atslēgt, izmantojot aplikāciju. Samaksu Atom iekasēs tikai par to laiku, kad skrejritenis ir izmantots - 0.90 eiro ir nemainīga maksa par brauciena uzsākšanu, savukārt pēc tam braucējs maksā 0,09 eiro par minūti. Taču, ja skrejritenis ir iznomāts uz vairākām stundām, maksimālā viena brauciena cena viena dienā ir 14 eiro.

Pēc brauciena skrejritenis ir jānovieto kādā no aplikācijā redzamajām velonovietnēm. Pēc plkst. 23.00 Atom tehniskā komanda tos nogādā servisā, kur tiek veikta tehniskā apkope un uzlādēts akumulators. Plkst. 7.00 no rīta elektriskie skrejriteņi ir atpakaļ pieprasītākajās nomas vietās. Testa periodā šis laiks var mainīties, tāpēc Atom iesaka sekot līdzi informācijai aplikācijā.

Abi uzņēmuma dibinātāji - Arturs Burņins un Arturs Nikiforovs, kurš šobrīd ir atbildīgs par platformas tehnisko izpildījumu - iepriekš kopā strādāja pie aplikācijas Qfer izstrādes un izveides.

bb.lv