15.septembrī pie Saeimas notiks pikets, kurā protestēs pret dzīvnieku nogalināšanu pārtikas ieguvei, informēja protesta akcijas organizators Renārs Atopkins.


Piketā improvizētos sprostos atradīsies cūkas un vistas tērpos ieģērbti cilvēki, kas ļaus saprast, cik, kā norāda organizatori, necilvēcīgos jeb lopiskos apstākļos tiek turēti dzīvnieki, lai tos nežēlīgi nogalinātu un pēc tam apēstu.

“Katru gadu Latvijā tiek noslepkavotas 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildītu vēderu,” uzsver Atopkins.

Aktīvistu grupa nolēmusi vērst Saeimas uzmanību uz šo problēmu, aicinot aizliegt Latvijā audzēt lietošanai pārtikā cūkas un vistas. Lai uzrunātu tautas priekšstāvjus, cūku un vistu nogalināšanas prakses izskaušanas aicinātāji 15.septembrī no plkst.8 piketēs pie Saeimas, ļaujot, pēc organizatoru teiktā, deputātiem ieskatīties cūku un vistu dzīves apstākļu dramatismā.

“Ir jādara viss, lai nepieļautu, ka būrī smacēti šņukuri nonāk šķīvī,” pauž akcijas organizatori.

Ja tiks aizliegta cūku un vistu audzēšana pārtikas patēriņam, tas ļaus novērst dzīvnieku nāvi un ciešanas. Dzīvnieku aizsardzības likuma preamubulā noteikts, ka "nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt tam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt," kas esot pretrunā ar cūku un vistu audzēšanu un nonāvēšanu gaļas ieguves dēļ, norāda piketa organizatori. Tā kā Saeimā plānots izskatīt iniciatīvu par ūdeļu audzēšanas aizliegumu kažokādu ieguvei, aktīvistu grupa uzskata, ka ir jāiet tālāk un dziļāk un jārūpējas ne tikai par ūdelēm, bet arī par citiem dzīvniekiem, kurus cilvēki nežēlīgi nogalina savu kārību apmierināšanai.

Aktīvisti uzskata, ka pamats uzskatīt, ka dzīvnieku ciešanas ir neizbēgama cūku un vistu audzēšanas sastāvdaļa, bez kā šis uzņēmējdarbības veids nebūtu rentabls. Dzīvnieku aizsardzības likumā noteikts, ka dzīvnieka īpašniekam ir pienākums "nodrošināt dzīvnieka turēšanas apstākļu (..) atbilstību tā fizioloģiskajām un etoloģiskajām vajadzībām, ņemot vērā attiecīgā dzīvnieka sugu, attīstības, adaptācijas un pieradināšanas pakāpi." Taču stiepļu sprostos nevar tikt apmierinātas kūtīs turēto dzīvnieku dabiskās etoloģiskās vajadzības.

Aktīvisti ir pārliecināti, ka improvizētos būros ieslodzītie cūkas un vistas kostīmos tērptie cilvēki ar savu nožēlojamo izskatu niecīgajā būrī uzrunās Saeimas deputātus un viņi lems ne tikai par ūdeļu audzēšanas aizliegumu, bet liks kļūt Latvijai par unikālu valsti pasaulē, kur aizliegts nogalināt dzīvniekus ar mērķi iegūt pārtiku.