Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Šarlotas “Hornets” apsver iespēju veikt maiņas darījumu, lai savā paspārnē iegūtu Dalasas “Mavericks” uzbrucēju Kristapu Porziņģi, informē medija “NBA Analysis Network” apskatnieks Evans Meisijs.


“Viens situācijai pietuvināts avots man apstiprināja, ka “Hornets” ir ieinteresēta sastāvam pievienot Porziņģi,” raksta Meisijs. “Viņu mērķis ir iegūt garā gala spēlētāju blakus Terijam Rozieram un Lamelo Bolam. Porziņģis nevarētu nodrošināt pietiekamu lielus uzlabojumus aizsardzībā, kādus vēlētos “Hornets”, taču viņš papildinātu gan Šarlotas uzbrukuma arsenālu, gan arī nodrošinātu to, ka “Hornets” komandā ir par vienu zvaigzni vairāk.”

“Hornets” aizvadītajā sezonā kļuva par vienu no daudzsološākajām un interesantākajām komandām NBA. Bolu ģimenes jaunākais brālis Lamelo sevi spilgti pieteicies jau debijas sezonā, kļūstot par galveno favorītu uz regulārā čempionāta labākā rūkija balvu. Tāpat nozīmīgu progresu piedzīvojis Roziers, kurš kļuvis par “Hornets” līderi.

Komandas sastāvā ir arī labi zināmais 2017. gada Zvaigžņu spēles dalībnieks Gordons Heivords, kā arī gados jauni un perspektīvi spēlētāji kā Maliks Monks, Pols “PJ” Vašingtons un Mailss Bridžss. Šarlotas kluba īpašnieks ir par visu laiku izcilāko basketbolistu uzskatītais Maikls Džordans, kurš šobrīd var būt apmierināts ar komandas sastāvu, kas ir talantīgs un daudzsološs.

Vienīgais “Hornets” spēlētājs, kurš vairāk vai mazāk varētu pielīdzināties Porziņģia algai, ir Heivords. Abi par neierobežoti brīvajiem aģentiem var kļūt 2024. gadā. Attiecīgi Porziņģa alga katru nākamo sezonu, šo ieskaitot, ir 29,5 31,7, 33,8 un 36 miljoni dolāru, bet Heivorda – 28,5, 29,9, 30 un 31,5 miljoni dolāru.

Austrumu konferencē šosezon Šarlotes komanda finišēja 10. pozīcijā. Nonākot šajā klubā, Porziņģim, iespējams, būtu nozīmīgāka loma nekā Dalasā. “Mavs” galvenais treneris Riks Kārlails viņu ne vienmēr iesaista uzbrukuma izspēlēs, pārsvarā dodot uzdevumu atbrīvot vietu laukumā Lukam Dončičam, kas spilgti apliecinājās “play-off” mačos. “Hornets” komandā nav neviens tik liela kalibra zvaigznes kā Doncičs, uz kuru būtu jāspēlē tik daudz, turklāt tā sezonas gaitā apliecināja, ka uzbrukumos allaž tiek iesaistīti visi. Nesavtīgu sniegumu demonstrējis arī 19 gadus vecais Bols.

Pēc tam, kad “Mavs” vienība sezonu noslēdza ar zaudējumu “play-off” pirmajā kārtā pret Losandželosas “Clippers” (3-4), par Porziņģa nākotni Dalasā parādījās vēl vairāk jautājumu. Izslēgšanas turnīra laikā liepājnieks bija spiests samierināties ar mazāku lomu un līdz ar to nespēja demonstrēt savu labāko sniegumu, jo viņa brīvība laukumā bija limitēta. Aizvadītajā sezonā Porziņģis 43 pamatturnīra spēlēs atzīmējās ar vidēji 20,1 punktu un 8,9 atlēkušajām bumbām, kamēr septiņos “play-off” mačos viņam caurmērā 13,1 punkts un 5,4 izcīnītas bumbas zem groziem.