"Optibet" Latvijas futbola virslīgas mediju tiesības pirmo reizi tiks pārdotas centralizēti kopā ar vēl astoņām Eiropas futbola augstākajām līgām, informē turnīra rīkotāji.

 


Šī jaunā mediju tiesību pārdošanas stratēģija ir iespējama ciešā sadarbībā ar Eiropas Futbola līgu asociāciju ("European Leagues"). Tendera procesus nodrošina ASV uzņēmums "Octagon".

"Šobrīd virslīgu iespējams vērot 13 dažādās valstīs, taču mēs turpināsim strādāt, lai šis skaits turpinātu augt," atzīst biedrības "Latvijas Futbola Virslīga" (LFV) valdes priekšsēdētājs Maksims Krivuņecs.

LFV 2018.gadā Frankfurtē notikušajā Eiropas Futbola līgu asociācijas (EFLA) Ģenerālajā asamblejā tika apstiprināta attīstības biedra statusā. 2019.gadā LFV uz trim gadiem ar EFLA noslēdza centralizēto datu tirdzniecības līgumu, nostiprinot sadarbību ar tādām pasaulē pazīstamām sporta datu kompānijām kā "Stats Perform", "Genius Sports" un "Sportradar".

Centralizētais mediju tiesību piedāvājums kalendārā gadā iekļaus vairāk kā 1500 Eiropas futbola augstāko līgu spēles no deviņiem dažādiem čempionātiem, starp kuriem arī Latvijas virslīga. Kopā ar virslīgas spēlēm centralizēti tiks pārdotas Dānijas, Norvēģijas, Polijas, Šveices, Islandes, Kazahstānas, Ziemeļīrijas un Slovākijas augstāko līgu mediju tiesības. Mediju tiesības nozīmē, ka to turētājam būs spēļu tiešraižu, spēļu apskatu, kā arī audiotiešraižu pārraidīšanas iespējas.

Šis tenderis iekļaus ārzemju mediju tiesības, tādējādi ļaujot potenciāliem pircējiem izvēlēties savu izplatīšanas stratēģiju.