Divas ministrijas - Finanšu un Labklājības - vienojušās kopīgā dziesmā, rosinot senioriem izmaksāt pabalstu 20 eiro apmērā mēnesī energoresursu cenu sadārdzinājuma kompensēšanai. Tiesa, ar piebildi - tikai vakcinētiem senioriem. Finanšu ministrs Jānis Reirs jau paziņojis, ka šis priekšlikums tuvākajā laikā tiks virzīts izskatīšanai valdībā.


Pēc Reira domām, priekšlikums izmaksāt 20 eiro kompensāciju mēnesī energoresursu izmaksu segšanai vakcinētiem senioriem ļautu nošaut divus "aktuālus zaķus" vienlaiku: palielināt vakcinācijas aptveri un atbalstīt mazāk aizsargātos iedzīvotājus, strauji palielinoties energoresursu izmaksām.

Tas darbotos piecos gada aukstajos mēnešus - no 2021.gada novembra līdz 2022.gada martam un attiektos tikai uz vakcinētām personām, proti, ja persona vakcinējas janvāra vidū, tad pabalstu var saņemt par februāri un martu, savukārt, ja persona jau patlaban ir vakcinējusies, pabalsts tiks izmaksāts par visiem pieciem mēnešiem.

"Ir izdevies rast priekšlikumu pieaugošo energoresursu izmaksu segšanai. Ir svarīgi rūpēties par senioru labklājību un ienākumiem. Ceru, ka šis arī būs pamudinājums tiem, kas vēl nav vakcinējušies, to darīt un neatlikt uz vēlāku laiku," spriež labklājības ministrs Gatis Eglītis.