Pirmdien LTV raidījumā “Sporta studija” ar savdabīgu viedokli izcēlās Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs, kurš pauda sašutumu, ka ārsti nespēj atrast pretlīdzekli koronavīrusam jeb Covid-19 slimībai.


Ščerbatihs nekad nav izvēlējies epitetus, sakot to, ko domā, taču šoreiz viņa viedoklis par ārstiem, kuri cīnās pandēmijas frontes pirmajā līnijā, ir nesaprotams.

“Mēs dzīvojam kurā gadā? Šodien ir 21. gadsimts. Tiešām mūsu dakteri slinki vai stulbi, vai kā viņus nosaukt? Ir vīruss. Mēs lidojam kosmosā. Mēs nevaram atrast neko pret vīrusu vai kā? Es nesaprotu,” televīzijā sacīja divkārtējais olimpiskais medaļnieks Šcerbatihs.

“Ārsti lai vairāk strādā, lai neguļ. Olimpiskās spēles – es jums saku no savas pieredzes, zinu, es cīnījos – tiešām tur ir visa sirds. Vajag vairāk domāt un strādāt. Jādomā ar sirdi,” turpināja 2004. gada olimpiskais vicečempions un 2008. gada Olimpiādes bronzas medaļnieks.

Ščerbatihs arī sacīja, ja vēl viņš būtu sportists, tad uz olimpiskajām spēlēm brauktu arī tad, ja pasaulē koronavīrusa pandēmija nebūtu beigusies.

Šādi izteikumi raisījuši pamatīgu sašutumu Latvijas sabiedrībā un sociālajos tīklos.