Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola intervijā raidījumam "900 sekundes" atzinusi, ka gadījumā, ja nepildīsies valsts budžets, varēs runāt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) celšanu.


"Skaidrs, ka drošības spilvenam ir jābūt, un, ja nepildās budžets, tad var runāt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes pieaugumu," intervijā raidījumam “900 sekundes” atklāja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Reizniece-Ozola uzsvēra, ka pagaidām par šādu scenāriju patiešām vēl nevēlētos runāt, jo nodokļu reformas projekts esot plānots līdzsvarots. Kā norādīja finanšu ministre, esot svarīgi nezaudēt fokusu, strādājot pie likumprojektiem un Saeimā. Viņa arī piebilda, ka svarīgi ir neaizmirst, ka nodokļu reforma nenozīmē nodokļu sloga samazināšanu, bet gan tā pārnesi no darbspēka uz kapitāla un patēriņa nodokļiem.

Kā vēstīts, nākamajos divos gados Latvijā iecerēta vērienīga nodokļu reforma. Tās ietvaros iedzīvotāju ienākuma nodokli paredzēts samazināt līdz 20%, kā arī trīskāršot ar nodokļiem neapliekamo minimumu mazākām algām - līdz 1350 eiro. Paredzēts arī ieviest veselības nodokli, atcelt solidaritātes nodokli, piemērot nodokļu atvieglojumus uzņēmumu reinvestētai peļņai un reformēt mikrouzņēmuma nodokli.

skaties.lv