Šorīt, avarējot un aizdegoties automašīnai, Rēzeknes novada Vērēmu pagastā gājuši bojā divi jaunieši, informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.


Ap plkst.7 likumsargi saņēma informāciju, ka Vērēmu pagastā, iebraucot kokos, ir avarējusi "Volkswagen" markas automašīna. Pašlaik policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka automašīnas vadītājs, braucot pa lauku ceļu, nav ticis galā ar transportlīdzekļa vadību, nobraucis no ceļa un ietriecies kokā. Sadursmes rezultātā mašīna aizdegusies.

Notikuma vietā gājis bojā transportlīdzekļa vadītājs un viens no pasažieriem, savukārt vēl divi pasažieri ar dažādām traumām nogādāti medicīnas iestādē. Belova skaidroja, ka bojāgājušie ir pilngadīgi jaunieši.

Saistībā ar notikušo VP Rēzeknes iecirknī ir sākts kriminālprocess un tiek skaidroti visi notikuma apstākļi.

Bet sociālajā tīklā Facebook kāda acuclieciniece aprakstījusi šos notikumus, atklājot nepatīkamas notikušā detaļas.

''Šorīt pie manām dzimtajām mājām Rēzeknē notika ļoti traģiska autoavārija, kur bojā gāja cilvēki, jaunieši. Var pārmest daudz par pašu jauniešu atbildību, taču tad, kad tu kā nelaimē nonākušais esi iesprostots automašīnā, tu, iespējams, ceri, ka kāds to būs redzējis, kāds ieradīsies palīgā un kāds izsauks ugunsdzēsējus, ātros, dienestus... kāds tev palīdzēs un izglābs. Un šorīt bija cilvēki, kas uzreiz kā notika nelaimes gadījums zvanīja 112. Izsauca dienestus, savu iespēju un kompetenču iespējās centās palīdzēt un glābt. Bet dienesti kā nebrauca tā nebrauca. Zvanīja atkārtoti, mašīna jau sāka degt... Otrā līnijas galā saņemot tikai formālu atrunu un pat uzbraucienu no dispičera. Beigās dienesti atbrauca, taču stipri, stipri par vēlu...
Rēzeknē ir ugunsdzēsēju depo, tas notika pašā piepilsētā.

Mašīnā dzīvi sadega divi cilvēki.

Paldies manam brālim par drosmi, kurš paspēja izvilkt vismaz vienu no šiem jauniešiem. Ceru, ka šis jaunietis izdzīvos. 

Paldies tiem, kas centās dzēst ar to, kas bija.

Es pat nevaru iedomāties, ko piedzīvoja tie, kas bija blakus, redzēja un nevarēja palīdzēt, gaidīja speciālistus ar tehniku, operatīvos dienestus un nesagaidīja.

Skumjas un šausmas reizē par visu šo. Un dusmas, ka mūsu operatīvie dienesti vēljoprojām nespēj operatīvi reaģēt uz izsaukumiem, koordinēt tos un laikā atbraukt, lai izglābtu cilvēkus. Tas nav jālasa kā pārmetums mūsu VUGD ugunsdzēsējiem, bet kā skumjas par sistēmu, kura nespēj operatīvi savstarpēji nodot informāciju.

Un vai kāds par šo uzņemsies atbildību? No rīta man zvana mamma asarās, izstāsta šo visu un es pat nezinu pie kā man vērsties, kam lūgt palīdzību par neizdarību. Medijiem?

Lūdzu dīvāna komentētājiem, palikt uz saviem dīvāniem. Ir notikusi šausmīga nelaime un es nevēlos zem šī posta spriedelējumus kā būtu, ja būtu.''