Šodien sociālajos tīklos parādījušās visnotaļ amizantas bildes, kurās var redzēt kā Mārupes iedzīvotāji mēģina "cīnīties" ar fotoradaru uzliktajiem sodiem.


Šorīt, 12. jūnijā, Mārupē uz Daugavas ielas varēja vērot sekojošu skatu: uz fotoradara tika uzmesta riepa. Turklāt riepa, visticamāk, traucēja fotoradaram fiksēt braucošo spēkratu pārkāpumus.

Image may contain: people standing, sky and outdoor

Foto: Facebook.com/Andris Zarins

Portāls kasjauns.lv ziņo, ka "1. aprīlī Jaunmārupē tika izspēlēts ļauns un krimināli sodāms joks un no degošām riepām liesmas pārcēlās uz fotoradaru, kurš tika sabojāts un tika nomainīts vien pavisam nesen."

Pirmais stacionārais fotoradars Latvijā sāka darboties 2015.gada 12.februārī un pakāpeniski laika gaitā uzstādīto mērierīču skaits pieauga. Šobrīd darbojošies stacionārie fotoradari ir 40 un līdz gada beigām tiks uzstādīti vēl 20, bet nākamgad izvietos vēl papildus 40 stacionāros fotoradarus. No 2015.gada 12.februāra līdz šā gada 30.aprīlim par pārkāpumiem, kas konstatēti ar stacionārajiem fotoradariem noformēti 226 375 protokoli un kopējā piemērota naudas sodu summa ir 8 895 723 eiro.