Mītiņā Rātslaukumā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) atbalstam sestdien pusdienlaikā pulcējušies ap 1000 atbalstītāju, novēroja aģentūra LETA.


Atsevišķi cilvēki turpina ierasties uz pasākumu.

Rātslaukumā sanākuši cilvēki no Rīgas apkaimēm un pilsētām, kuras organizētāji nosauca no skatuves. Publiku pasākuma organizētāji uzrunā latviski un krieviski.

Pasākuma dalībnieki ik pa laikam izkliedz kādus Ušakovu un partiju "Saskaņa" atbalstošus saukļus, tostarp "Rokas nost no Rīgas!". Pasākumā tiek rībinātas bungas.

Skatuve izveidota pie Rīgas domes trepēm. Apskaņošanas tehnika izvietota zilā teltī, uz kuras attēlotas Rīgas atslēgas. Tiek dalīti pie apģērba piespraužamie Rīgas zili baltie karodziņi.

Uz vairākus metrus gara plakāta rakstīts "Rokas nost no Ušakova". Pasākuma dalībniekiem līdzi ir apmēram desmit Latvijas karogi. Uz mazāka izmēra plakātiem ir dažādi uzraksti, tostarp "Lieciet mieru Rīgas domei. Nodrošiniet labu izglītību mūsu bērniem", "Par Nilu", "Kur ir mūsu pensijas? Jūsu solījumi".

Viena no pasākuma vadītājām, Saeimas deputāte Regīna Ločmele-Luņova (S), norādīja, ka pie skatuves kāda reibumā esoša persona sākotnēji vēlējās veikt kādu provokāciju, taču tagad jau ir aizvests prom. Viņa aicināja par jebkādiem provokatīviem gadījumiem vērsties pie policijas darbiniekiem.

Pasākumu vēro liels daudzums tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju - gan formas tērpos, gan civilajā apģērbā.

Valsts policijā aģentūrai LETA apliecināja, ka pasākums norit mierīgi, bez būtiskiem starpgadījumiem.

Uzrunas pasākumā teica Rīgas domes un Saeimas deputāti, tostarp Ušakovs un Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (S), kā arī citi aktīvisti.

Dombrovskis, runājot latviešu un krievu valodā, apgalvoja, ka Ušakovs esot parādījis, ka Rīgā var strādāt "bez sarkanajām līnijām".

Dombrovskis atzina, ka Rīgā ielu kvalitāte varētu būt daudz labāka un ka situācija saistībā ar "Rīgas satiksmi" ir traģiska, taču reizē jāatceras, kurš nodrošinājis to, ka tiek izremontētas skolas, izbūvēti bērnu spēļu laukumi pagalmos un izdarītas citas lietas. Klātesošie atbildēja, ka šos darbus paveicis Rīgas mērs.

Kā ziņots, partijas "Saskaņa" organizētais mītiņš Ušakova atbalstam notiks līdz plkst.15.

Pasākums noorganizēts pēc Ušakova īpašumā veiktās kratīšanas saistībā ar "Rīgas satiksmes" korupcijas kriminālprocesu.

leta.lv