Atmodas laiku un vides aktīvists Arvīds lme paziņojis, ka pārdod savu Trīszvaigžņu ordeni, lai varētu nomaksāt sodu, kas viņam uzl;ikts kā pērnā gada 12.decembrī notikušās tautas sapulces pieteicējam.


"Sakarā ar to, ka par Tautas sapulci 12.12.2020 11.nov. krastmalā, organizēšanu, biedrības "Vides aizsardzības klubs" (VAK) konts nobloķēts pēc zvērināts tiesas izpildītāja nolēmumu Nr.00540/040/2021, kamēr viņa kontā neparādīsies 5962.32 EUR, pārdodu savu Trīszvaigžņu ordeni Nr.23," sociālajā tīklā Facebook raksta Ulme.
.
"Šāds administratīvais sods, ko represijām padevīgā Tiesa apstiprināja, faktiski ir vērsta uz 1987. gadā dibinātā Atmodas sasaucēja un pirmo pretpadomju demonstrāciju un mītiņu organizētāju - Vides aizsardzības kluba iznīcināšanu nevis sodīšanu.
.
Kā citādi, lai izskaidro, ja par vienas sapulces sasaukšanu, piemēro - 5kārtīgu !!! (5000+5000+500+250+50) naudas sodu? Kur represīvais aparāts iet roku rokā ar tiesu – tur Atmodā izcīnītai demokrātijai ir beigas. Tam spilgta liecība ir arī Jūrmalas Domes ciniskā rīcība, izmetot uz ielas VAK Vides izglītības centru un VAK Zaļās Atmodas muzeju. Kā redzam, nepietiek vienkārši atmosties, laiks celties!" secina aktīvists.
Iepriekšvēstīts, kapērnā gada lielākās pret Covid-19 ierobežojumiem vēstās protesta akcijas oficiālajais organizators - leģendārais VAK – tika pie diviem administratīvajiem sodiem kopumā 10 000 eiro apmērā.

Kaut gan salīdzinot ar protestiem citās valstīs, “tautas sapulce” Rīgā noritēja samērā miermīlīgi, taču tās laikā tika sistemātiski pārkāpti tolaik spēkā esošas ārkārtējās situācijas laikā ieviesti Covid-19 drošības noteikumi.

Ulme ir VAK prezidents kopš 1987.gada.