Prokurors Māris Urbāns lūdzis tiesai piespriest 12 500 eiro lielu sodu valsts noslēpuma apzinātā izpaušanā apsūdzētajam Saeimas deputātam, bijušajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieku Jurim Jurašam.


Prokuratūra informē, ka tāpat prokurors tiesu debatēs lūdzis piemērot Juraša papildsodu - aizliegumu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem veikt amata pienākumus vai konkrētus darba uzdevumus, kuru pildīšana saistīta ar valsts noslēpuma izmantošanu vai tā aizsardzību.

Nākamā tiesas sēde šajā lietā paredzēta 21.jūnijā plkst.11, kad, iespējams, noslēgsies tiesu debates.

Jurašs teica, ka prokurors tiesu debatēs "var pieprasīt jebko, ko paredz konkrētais Krimināllikuma pants, jo cita varianta jau viņam nav".

Lietas iztiesāšanas gaitā bija iespēja pārliecināties, ka šis process ir klasiska vēršanās pret trauksmes cēlēju, mēģinot to vajāt, vienlaicīgi sūtot publisku signālu, ka tā būs ar jebkuru, kas uzdrošināsies kritizēt KNAB un Ģenerālprokuratūru, savu nostāju pauda Jurašs.

Jurašs apgalvoja, ka procesa gaitā prokurori nespēja demonstrēt nevienu pierādījumu, kas pamatotu apsūdzību, kā arī neviens, pat apsūdzības aicinātie liecinieki, liecinot neapstiprināja absurdo apsūdzību.

Juraša publiski paziņotais esot bijusi tāda informācija, kuru likums "Par valsts noslēpumu aizliedz atzīt par noslēpumu. "Esmu pārliecināts, ka, ja vērā tiks ņemti juridiskie argumenti, nevis kādi citi, tad spriedumam, attiecībā pret mani jābūt pozitīvam," izteicās Jurašs.

Tiesu debates ir viens no noslēdzošajiem posmiem pirms sprieduma pasludināšanas. Likumā teikts, ka prokurors apsūdzības runā tiesas debatēs motivē savu viedokli par apsūdzētā vainu un izsaka viedokli par apsūdzētajam piemērojamā soda veidu un mēru. Apsūdzētā aizstāvis tiesas debatēs saka aizstāvības runu.