Rīgas mēra Nila Ušakova sieva un biroja vadītāja Iveta Strautiņa-Ušakova pirms vairākiem gadiem bija noslēgusi līgumu ar pašvaldības uzņēmumu "Rīgas ūdens" un tā ietvaros viņai bija jānodrošina 100 konsultāciju stundas mēnesī, vēsta LTV raidījums "de facto".


Strautiņa-Ušakova par konsultanti pašvaldības uzņēmumā "Rīgas ūdens" strādāja astoņus gadus - no 2010.gada beigām un līdz pat 2018.gada beigām. Vismaz 2014.gadā Strautiņas-Ušakovas līgums paredzējis 1500 eiro atlīdzību un to, ka Strautiņai-Ušakovai uzņēmumam bija jānodrošina 100 konsultāciju stundas mēnesī, kas aptuveni atbilst pusslodzes darbam. Paralēli Strautiņa-Ušakova uz pilnu slodzi bija nodarbināta domē kā Rīgas mēra biroja vadītāja.

"Rīgas ūdens" valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa interviju atteikusi, bet Strautiņa-Ušakova uz jautājumiem atbildēt nav vēlējusies.

Uzņēmuma Sabiedrisko attiecību un komunikācijas daļas vadītājs Arturs Mucenieks rakstiski norādījis: "2014.gada konsultāciju līgums ar Ivetu Strautiņu paredzēja informēt pasūtītāju par izstrādātajiem normatīvo aktu projektiem, kā arī Rīgas domes pieņemtajiem vai projekta stadijā esošajiem normatīvajiem aktiem, kas skar SIA "Rīgas ūdens" darbību. Vēršam Jūsu uzmanību, ka konsultāciju līgumā paredzēto pakalpojumu sniegšana ir saistīta ar liela apjoma juridiskās dokumentācijas izvērtēšanu, kā arī priekšlikumu, komentāru un viedokļu sagatavošanu."

Laikā, kad Strautiņa-Ušakova bija "Rīgas ūdens" konsultante, šī uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāvis bija bijušais vicemērs Andris Ameriks (GKR). Viņš apgalvojis, ka par Strautiņas līguma detaļām nebija informēts. "Nevienā no uzņēmumiem, kur es biju kapitāldaļu turētājs, nav tā, ka es kādu būtu mēģinājis iekārtot darbā," paziņojis Ameriks. Tagadējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) uz jautājumu par to, vai Strautiņa-Ušakova varēja tik daudzas stundas veltīt konsultācijām, atbildējis: "24 stundas diennaktī strādā ne tikai veikali, ne tikai spēļu zāles, varbūt cilvēki arī strādā 24 stundas."