Pikets, kurā protestē pret dzīvnieku nogalināšanu pārtikas ieguvei, aizēnojis Dzīvnieku brīvības organizēto akciju, kurā protestē pret kažokzvēru turēšanu būros un nogalināšanu apģērbu un apavu izgatavošanai.


Kā jau ziņots, šodien pie Saeimas notiek divas akcijas dzīvnieku aizstāvībai. Viens ir Dzīvnieku brīvības organizētā akcija, kurā mēneša garumā cilvēki uzturēsies būrī pie Saeimas, lai atgādinātu Saeimas deputātiem par apstākļiem, kādos tiek turēti kažokzvēri, kas tiek audzēti kažokādu ieguvei.

Vienlaikus pie Saeimas improvizētos būros atrodas cūkas un vistas kostīmos tērpti cilvēki. Šī pasākuma mērķis ir panākt, ka Saeimas deputāti nolemj aizliegt vistu un cūku turēšanu būros un nogalināšanu pārtikas ieguvei.

Akcijas organizatori norāda, ka sprostos ieslodzītie cūkas un vistas tērpos ieģērbtie cilvēki ļaus saprast, cik necilvēcīgos jeb lopiskos apstākļos tiek turēti dzīvnieki, lai tos nežēlīgi nogalinātu un pēc tam apēstu. Tiek atgādināts, ka “katru gadu Latvijā tiek noslepkavotas 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildītu vēderu.” Paziņojumā medijiem aktīvistu grupa norāda, ka piketēs pie Saeimas, ļaujot deputātiem ieskatīties cūku un vistu dzīves apstākļu dramatismā.

“Ir jādara viss, lai nepieļautu, ka būrī smacēti šņukuri nonāk šķīvī,” teikts paziņojumā.

Ja tiks aizliegta cūku un vistu audzēšana pārtikas patēriņam, tas ļaus novērst dīvnieku nāvi un ciešanas. Dzīvnieku aizsardzības likuma preamubulā noteikts, ka "nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt tam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt," kas esot pretrunā ar cūku un vistu audzēšanu un nonāvēšanu gaļas ieguves dēļ.

Tā kā Saeimā plānots izskatīt iniciatīvu par ūdeļu audzēšanas aizliegumu kažokādu ieguvei, aktīvistu grupa uzskata, ka ir jāiet tālāk un dziļāk un jārūpējas ne tikai par ūdelēm, bet arī par citiem dzīvniekiem, kurus cilvēki nežēlīgi nogalina savu kārību apmierināšanai.

Aktīvisti uzskata, ka pamats uzskatīt, ka dzīvnieku ciešanas ir neizbēgama cūku un vistu audzēšanas sastāvdaļa, bez kā šis uzņēmējdarbības veids nebūtu rentabls. Dzīvnieku aizsardzības likumā noteikts, ka dzīvnieka īpašniekam ir pienākums "nodrošināt dzīvnieka turēšanas apstākļu (..) atbilstību tā fizioloģiskajām un etoloģiskajām vajadzībām, ņemot vērā attiecīgā dzīvnieka sugu, attīstības, adaptācijas un pieradināšanas pakāpi."

Taču stiepļu sprostos nevar tikt apmierinātas zvēraudzētavās turēto dzīvnieku dabiskās etoloģiskās vajadzības. Aktīvisti ir pārliecināti, ka improvizētos būros ieslodzītie cūkas un vistas kostīmos tērptie cilvēki ar savu nožēlojamo izskatu niecīgajā būrī uzrunās Saeimas deputātus un viņi lems ne tikai par ūdeļu audzēšanas aizliegumu, bet liks kļūt Latvijai par unikālu valsti pasaulē, kur aizliegts nogalināt dzīvniekus ar mērķi iegūt pārtiku.