Lai mudinātu seniorus potēties, būtu nepieciešams viņiem maksāt par vakcinēšanos pret Covid-19, šodien pēc koalīcijas sanāksmes teica tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).


Viņš norādīja, ka būtu jāiet “no mājas uz māju”, piedāvājot vakcinēties un pēc potes saņemšanas samaksājot naudu.

Bordāns arī norādīja, ka šodien koalīcijas sanāksmē netika iesniegti nekādi konkrēti krīzes risinājumi. Politiķis rīt Krīzes vadības padomes sēdē rosinās arī skatīt šo priekšlikumu par naudas izmaksu.

Tāpat tieslietu ministrs uzsvēra, ka ir jānosaka pienākums vakcinēties publiskajā sektorā strādājošajiem, ieskaitot tiesu un policijas darbiniekus.

Bordāns atklāja, ka jūlijā un augustā drošības dienesti esot brīdinājuši, ka ir nobijušies no masu nemieriem saistībā ar tiem cilvēkiem, kuri aicina nevakcinēties, apgalvoja tieslietu ministrs. Politiķis pieļauj, ka šī iemesla dēļ arī tika apturēts likumprojekts par nepieciešamību vakcinēties, jo citu pamatojumu viņš neesot saņēmis.

Bordāns uzvēra, ka, viņaprāt, pie pašreizējās situācijas ar Covid-19 izplatību ir novedusi virkne politiķu pieļautu kļūdu, tajā skaitā šī likumprojekta apturēšana.

Viņaprāt, obligāti jānodrošina, ka nekādi ierobežojumi netiek noteikti vakcinētajiem iedzīvotājiem. Vakcinētos nevajadzētu spiest strādāt attālināti, ja vien tā nav lēmis darba devējs, norādīja tieslietu ministrs. Viņš skaidroja, ka tas nepieciešams, lai neatņemtu motivāciju vakcinēties.

Vaicāts par to sīkāk, Bordāns norādīja, ka ir apsverams jautājums par to, vai nevakcinētajiem, kuri atrodas slimnīcā pēc saslimšanas ar Covid-19, būtu jāveic kāds līdzmaksājums. Politiķis arī atzīmēja, ka vakcinēšanas veicināšanā būtu jāiesaistās nevis politiķiem, bet "cilvēkiem formās" jeb karavīriem, kuri būtu jāiesaista arī potēšanas procesā.