Rīgas domes deputāts, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks Juris Jurašs (JKP) sola vērsties tiesībsargājošās iestādēs, jo viņa rīcībā nokļuvuši dokumenti par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša naudas pārskaitījumiem Nacionālās apvienības politiķiem.


Jurašs pastāstīja, ka viņa rīcībā ir nokļuvusi daļa no Lūša konta izdrukām, kas liecina par pārskaitījumiem "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājam Raivim Dzintaram un VL-TB/LNNK valdes loceklim Imantam Parādniekam un viņa sievai.

Pamatojoties uz šo informāciju Jurašs pieļauj, ka Dzintaram, iespējams, pārskaitīti vairāk nekā 100 000 eiro, bet Parādniekiem vairāk nekā pusmiljons eiro. Finansējuma pārskaitīšana, iespējams, notikusi vairāku gadu laikā.

Juraša dokumenti liecinot, ka pārskaitījumi noformēti kā aizdevumi, taču viņš uzskata, ka notikusi kukuļošana. Tāpat Jurašs uzskata, ka pārskaitījumu organizēšanā piedalījies bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds, kurš kopā ar Lūsi figurē kriminālprocesos.

Bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks norādīja, ka abi pieminētie politiķi regulāri aizstāvējuši šo abu bijušo administratoru intereses, piemēram, uzņēmuma "Peltes īpašumi" maksātnespējas procesā.

Jurašs neminēja kā viņa rīcībā nokļuvušas konta izdrukas, taču tiesībsargājošām iestādēm būšot visas iespējas pārliecināties par informācijas patiesumu. Informāciju viņš nodošot KNAB vai prokuratūras rīcībā.

Personu datu aizsardzības nolūkos Jurašs dokumentus nepublicēšot, jo izdrukās ir redzami arī citu fizisku personu un uzņēmumu dati.

leta.lv