Aviokompānija "Ryanair" no šodienas sāks lidojumus no Rīgas uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, informēja starptautiskās lidostas "Rīga" Komunikācijas vienības vadītāja Laura Karnīte.


Kopumā lidosta "Rīga" vasaras lidojumu sezonā saviem pasažieriem piedāvās maršrutu tīklu ar 106 tiešajiem galamērķiem.

2019.gada vasaras sezonā, kas ilgs līdz oktobrim, no lidostas "Rīga" tiks atklāti septiņi jauni galamērķi - "airBaltic" pirmdien sācis lidojumus uz Ļvovu Ukrainā, 11.maijā atklās lidojumus uz Kosu Grieķijā, bet 12.maijā uz Vidusjūras salu Menorku, savukārt Īrijas pārvadātājs "Ryanair" šodien sāks lidojumus uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu.

Karnīte norādīja, ka jaunus galamērķus vasaras sezonā piedāvās arī tūrisma operatori. lidojumus no Rīgas sāks tūroperators "Itaka", kas nodrošinās tiešos lidojumus uz Madagaskaru, "Blue Panorama", Krētu, "Corendon Airlines", Bodrumu "Onur Air", Tirānu, "Enter Air" un Zakintu "Enter Air". Lidojumus no Rīgas sāks tūroperators "Tui", kas plāno vest atpūtniekus uz Antāliju, ka arī uz Spāniju.

Viņa papildināja, ka vasaras sezonā notiks pirmie tiešie komerciālie čarterlidojumi starp Dienvidkoreju un Latviju, kurus veiks aviosabiedrība "Korean Air". Lidojumi notiks 24. un 31.maijā, kā arī 7.jūnijā, un tos organizē viena no Korejas lielākajām tūrisma aģentūrām "Hanjin Travel" ar Latvijas vēstniecības Korejas Republikā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta, lidostas "Rīga" un Rīgas tūrisma attīstības biroja "Live Riga" atbalstu.

Šogad vasaras sezonā uz 106 galamērķiem lidojumus no lidostas "Rīga" veiks 19 aviokompānijas.