Ekvadoras policijas izplatītajā paziņojumā skaidrots, ka Kokneses saimniecība, kurā pagājušajā nedēļa uzietas divas tonnas narkotiku, kalpojusi kā "loģistikas centrs" narkotiku tālākai izplatīšanai Eiropā.


Tāpat paziņojumā norādīts, ka operatīvo darbību rezultātā Latvijā aizturēti pieci cilvēki - Jānis B., Andris E., Edgars E., Imants B. un Agris V.

Uzietās divas tonnas kokaīna Eiropā ievestas paslēptas kuģa konteinerā, kura pavaddokumentos bija norādīti pārtikas produkti, vēstīts Ekvadoras policijas mājaslapā izplatītajā paziņojumā.

Atbilstoši Ekvadoras policijas publicētajām lomu sadalījumam Andris E. bijis fermas īpašnieks, savukārt Jānis B. un Edgars E. nodarbojušies ar kravas pārkraušanu, bet Imants B. nodrošinājis drošību. Turpretim Agrim V. nav norādīta loma noziedzīgajā nodarījumā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Andris E. ir Andris Elsts, savukārt Edgars E. ir Edgars Elsts, kuriem Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 9. janvārī kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Abi tiesas lēmumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Laikraksts "Staburags" atsaucoties uz vārdā neminētie Kokneses iedzīvotājiem šodien vēsta, ka narkotiku krava atsavināta vecajā fermā "Mazkārklos", kur vēl līdz 8.janvārim notika aktīva rosība.

leta.lv