Raidījums ''Bez Tabu'' ziņo par kārtējo gadījumu Latvijā, kad starppilsētu autobusa šoferis svešā vietā izsēdina mazu bērnu.


Incidents noticis autobusā Sigulda-Rīga.

Kā jau tas realizēts vairākas reizes, septiņus gadus vecā meitenīte ar autobusu no Siguldas devusies uz Rīgu, kur viņai notiek dejošanas nodarbības. Līdz pieturai viņu pavada 13 gadus vecā māsa, bet galā sagaida mamma, kura piedevām bērna atrašānās vietai seko ar viedtālruņa palīdzību.

Šoreiz gan viss noticis savādāk - autobusa šoferis uz vecākās meitenes informāciju par to, kur izkāps jaunākā, paziņojis, ka bērnam transportā vienam palikt neļaus, jo meitene esot ''pārāk maza''.

Uz bērnu šoku un nevēlēšanos izkāpt, šoferis piedraudējis, ka izsauks policiju.

Rezultātā abi bērni nonākuši šosejas malā, vairāku kilometru attālumā no mājām un spiesti turp doties kājām...

''Līdz mājām jāiet bija aptuveni trīs kilometri,'' atklāj bērnu māte. ''Jaunākā meita apsaldējusi seju un rociņas, jo ļoti raudājusi.''

Interesanti, ka A/S ''Cata'' Siguldas filiāles vadītājs neko briesmīgu šajā situācija nesaskata un šo šofera rīcību sauc par atbildīgu.

''Meitenes neuzrādīja nekādus dokumentus, lai pieņemtu lēmumu, ka meitenes sasniegušas attiecīgu vecumu. Šoferis šos dokumentus nav prasījis,'' komentējis Māris Zicmanis.

Autotransporta direkcija gan šo rīcību uzskata par nepareizu un plānojot veikt pārrunas par notikušo.