Aktrise Sigita Pļaviņa iesūdzējusi tiesā Liepājas teātri, prasot atzīt par spēkā neesošu darba līguma uzteikumu, atjaunot darbā, kā arī kompensēt morālo kaitējumu.


Abas konfliktā iesaistītās puses – no darba atlaistā aktrise un Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins – sastapās tiesas zālē. Sēžot viens otram pretī, abi nepārmija ne vārda, vēsta liepajniekiem.lv.

Lietu gan Kurzemes rajona tiesa Liepājā vakar nesāka skatīt. Pļaviņa lūdza to atlikt, jo viņai esot nepieciešams vairāk laika, lai sagatavotos tiesas sēdei, iesniegtu pretpierādījumus par Liepājas teātra paskaidrojumā minētajiem argumentiem, kā arī, lai noslēgtu vienošanos ar zvērinātu advokāti par juridiskās palīdzības sniegšanu tiesā.

No darba atlaistā aktrise arī vēlas papildināt prasības pieteikumu.

Tiesā viņa norādīja, ka grasās iesniegt dažādus pierādījumus – gan rakstiskus, gan audio formātā –, tāpat viņa vēlas lūgt pieaicināt papildu lieciniekus. Pierādījumi būšot par dokumentu viltošanu, interešu konfliktu, nepatiesas informācijas izpaušanu Latvijas medijiem u. c.

Tiesa lēma lietas izskatīšanu atlikt uz 4. novembri, vienlaikus vēršot uzmanību, ka abām pusēm ir iespēja noslēgt izlīgumu.

Pļaviņa “Kurzemes Vārdam” pauda, ka ir gatava sarunām ar Liepājas teātri un viņa labprāt izlīgtu. “Bet man ir savi noteikumi!” sacīja aktrise. Jautāta, cik lielu morālā kaitējuma atlīdzību viņa vēlas no teātra saņemt, Pļaviņa pagaidām to atturējās atklāt.

Laikraksts gan noskaidroja, ka prasības pieteikumā minēti 10 tūkstoši eiro.

Jau rakstījām, ka jūlija nogalē Pļaviņa Facebook paziņoja, ka pēc 29 nostrādātiem gadiem atlaista no darba Liepājas teātrī.

“Nesaprašanās ar Herbertu Laukšteinu man bija trīspadsmit gadus. Tā samilza vakcinācijas dēļ. Esmu atlaista ar darba pantu,” par notikušo sacīja S. Pļaviņa.

Tikmēr Liepājas teātra direktors klāstīja, ka Pļaviņa atlaista par neierašanos darbā atkārtoti un atteikšanos pildīt valdes rīkojumus.