Foto: Zigismunds Zālmanis

SIA “Baltic Sport Group” sadarbībā kompāniju “MODO GOLF” šobrīd turpina attīstīt sporta vajadzībām nepieciešamo infrastruktūru Latvijā - Mežaparkā un Piņķos. “Baltic Sport Group” ķērusies klāt pirmā etapa nobeiguma stadijai “Baltic Sports Village” celtniecības projektā. Tās speciālisti pabeiguši zālāja sēšanas un labiekārtošanas darbus kopējā platībā vairāk ka 30,000 m2.


Pirmā etapa būvniecības laikā bija izpildīti sekojošie darbi: - teritorijā (4,5 ha) tika sagatavoti laukuma pamati un to stiprināšanai izmantoti vairāk nekā 40,000 m3 smilšu - samontētas ap 5,000 meliorācijas sistēmas - uztādītas vairāk nekā 2,000 m ūdens cauruļu sistēmas -samontēta automatizēta laukuma laistīšanas sistēma “Rain Bird”.

Infrastruktūras būvniecīas pamatā ir izmantoti materiāli, kas tika testēti Anglijas sporta zālāju laboratorijā “European Turfgrass Laboratories”.

Svarīgi atzīmēt, ka laukumu būvniecībā tika izmantoti arī materiāli (smiltis, šķembas, kūdra) no Latvijas ražotājiem.

Lai nodrošinātu pilnvertīgu futbolistu treniņprocesu, uz arī starpsezonā “Baltic Sports Group” uzstādīja laukuma apsildīšanas sistēmu “REHAU”, kas ir Eiropas līderis apsildīšanas sistēmu tirgū.

Tāpat “Baltic Sports Group” pasūtīja un uzstādīja labāko hibrīda pārklājumu no industrijas līderiem “GREENFIELDS”. Šim pārklājumam ir FIFA sertifikāts. Līdzīgi pārklājumi tiek izmantoti labākajos futbola klubu stadionos pasaulē.

Kā rezultāts pirmā etapa paveiktam darbam ir iespēja organizēt pilnvertīgu trenniņu procesu, kā arī komandu draudzības spēļu organizēšanu no 2021. gada 1.jūlija.

Kompānijas “Baltic Sport Group” vienīgais īpašnieks ir Lihtenšteinas pilsoņu ģimenes fonds “LRE Foundation”, kas pieder Sergejam Lomakinam. “Baltic Sports Village”kopējais plānotājs projekta budžets ir 50 miljoni eiro un šīs investīcijas uzlabos ne tikai futbolam, bet arī citiem sporta veidiem pieejamo infrastruktūru, kā arī piesaistīs ārzemju klubus, kuri šeit varēs aizvadīt treniņu nometnes un dos ieguldījumu Latvijas ekonomikā.

Par galveno un apjomīgāko projektu tiek uzskatīta būvniecība Piņķos – “Baltic Sports Village” izstrāde, ko klubs ar darbu veicēju vērtē kā vērienīgāko projektu futbola infrastruktūras jomā Baltijā.

Tuvāko gadu laikā Piņkos plānots uzbūvēt mācību un rehabilitācijas centru ar kopējo platību 5000 kvadrātmetri un pilna izmēra arēnu ar sintētisko segumu, ko varēs izmantot visa gada garumā. Arēnā paredzēta vieta vienam tūkstotim skatītāju, bet stadionā būs 5000 vietas. Savukārt sporta viesnīcā ietilps 80 istabas ar papildus telpām.

Šī futbola bāze paredzēta kā valsts jaunākās paaudzes futbola centrs, kā arī lielāko starptautisko futbola akadēmiju sacensību bāze.

Savukārt 2020. gadā jau ir atjaunoti vairāki iepriekš pamesti futbola laukumi, “Ķeizarmeža” futbola bāze, kā arī sākta Mežaparka sporta ciemata attīstība Mežaparkā – “Mežaparks Sports Village”.

“Ķeizarmeža” kompleksā Izveidotas modernas ģērbtuves, atpūtas zonas, atjaunots peldbaseins, kinoteātris atpūtai, biljarda zāle, istabas skvoša spēlēšanai, ierīkota telpa Brazīlijas futbola “Teqball” un galda tenisa spēlēšanai un moderna trenažieru zāle.