Skarbu kritiku par vienu no premjera amata kandidātiem – Aldi Gobzemu (“KPV LV” ) – pauž daži Zolitūdes traģēdijā cietušie, informē TV3 Ziņas.


Skarbu kritiku par vienu no premjera amata kandidātiem – Aldi Gobzemu (“KPV LV” ) – pauž daži Zolitūdes traģēdijā cietušie, informē TV3 Ziņas.

Būdams advokāts, Gobzems pēc traģēdijas pieteicās par cietušo aizstāvi, solot iztiesāt no vainīgajiem Latvijas vēsturē lielākās kompensācijas. Daļā šo lietu tiesvedība vēl turpinās, bet Gobzems cietušos vairs nepārstāv, jo kļuvis par Saeimas deputātu, un likums liedz apvienot advokāta un deputāta amatus.

Daļa cietušo jūtas nodoti. Bijušais advokāts gan uzstāj, ka visu klientiem solīto izpildīšot.

Lielu rezonansi šonedēļ izpelnījās Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrības valdes locekles Aļonas Burves-Želudkovas intervija žurnālā “Ir”, kur viņa kritiski izteikusies par zvērināta advokāta Alda Gobzema pievēršanās politiskajai karjerai.

Teikto viņa atkārtoja arī TV3 Ziņām: “Es pati neesmu viņa kliente, un paldies Dievam par to. Bet tādēļ, ka esmu valdes locekle, kura vienmēr piedalās tiesās un sazinās ar cietušajiem, man ne reizi vien ir radušies Aldim jautājumi. Piemēram, kāpēc viņa klienti nevar viņu sazvanīt? Es uzskatu, ka tas, ko viņš ir izdarījis, ir nodevība, viņš cilvēkus ir nodevis tieši pašā grūtākajā brīdī.”

Aļona Burve-Zeludkova stāsta, ka Gobzems uz krimināllietas sēdēm neesot nācis jau pusotru gadu. Civillietās, kur cietušie cenšas piedzīt kompensācijas no vaininiekiem, Gobzems tagad savā vietā nozīmējis citus juristus, savukārt joprojām nepabeigtajā krimināllietā cietušie palikuši bez pārstāvja.

Gobzems nenoliedz, ka nav apmeklējis daudzas krimināllietas tiesas sēdes, bet skaidro, ka tas esot bijis tikai brīžos, kad cietušajiem un viņu advokātiem esot tik vien kā skatītāju loma. Cietušie krimināllietā varot tikai pieteikt un uzturēt prasības par kompensācijām, un tas jau esot izdarīts.

leta.lv