Politiskā partija „KPV LV” izplatījusi paziņojumu, izsakot šaubas par Latvijas Valsts prezidenta spējām vadīt valsti veselības stāvokļa vai cita iemesla dēļ.


"Ar satraukumu un rūpēm Politiskās partijas „KPV LV” valde vēršas pie Valsts prezidenta kancelejas ar lūgumu apliecināt sabiedrībai, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir spējīgs vadīt valsti. Pēdējā uzstāšanās Dziesmu svētku noslēguma koncertā sabiedrībā ir radījusi satraukumu par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa veselības stāvokli un viņa spējām neatkarīgi pieņemt atbildīgus lēmumus. Kā zināms, Valsts prezidents ir Latvijas bruņoto spēku virspavēlnieks, kas priekšplānā izvirza valsts drošības jautājumus.

Politiskā partija „KPV LV” aicina Valsts prezidentu valstiski novērtēt savu atbilstību amatam jau šobrīd. Sabiedrības satraukums par Raimonda Vējoņa veselības stāvokli nav radies pēkšņi, jo ir bijušas vairākas neveiklas komunikācijas situācijas, kuras iepriekš nav publiski skaidrotas un šobrīd pastiprina satraukumu par Valsts prezidenta lemšanas spējām.

Politiskā partija „KPV LV” Valsts prezidenta lēmumu atkāpties no amata uzskatītu par atbildīga valstsvīra izvēli.

Ja Valsts prezidents tomēr nespēs izdarīt valstisku izvēli atkāpties no amata veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ, Politiskā partija „KPV LV” sāks procesu par Valsts prezidenta atstādināšanas procedūru saskaņā ar Satversmes 51.pantu.

Politiskā partija „KPV LV” uzskata, ka Latvijas Republikai jau šodien ir vajadzīgs neatkarīgs un ar izcilu starptautisku reputāciju apveltīts Valsts prezidents. Latvijai šāds kandidāts, kurš jau šodien ir spējīgs pārstāvēt valsti, ir, un tas ir Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits. Politiskā partija „KPV LV” jau šodien kā iespējamo Valsts prezidenta kandidātu atbalstītu Egilu Levitu, ja Levita kungs izvēlēsies uzturēt savu kandidatūru Valsts prezidenta amatam."