Jau kopš 21. februāra bez vēsts pazudis 48 gadus vecais aizputnieks Ritvars Baltaiskalns. "Vēl dienā pirms pazušanas solīja pie manis nākt ciemos, biju pagatavojusi vakariņas, taču tā arī neparādījās," pastāsta Ritvara māte Zenta Janosne, kurai ar katru jaunu dienu zūd ticība ieraudzīt dēlu sveiku un veselu.


Zenta Jansone "Kurzemes Vārdam" atklāj, ka dēls jau ilgāku laiku cīnījies ar depresiju un pat ieminējies, ka gribot darīt sev galu, jo nevienam neesot vajadzīgs.

"Divas dienas pirms pazušanas viņš bija gājis uz Aizputes peldētavu un atgriezās mājās ar slapjām biksēm. Man viņš teica, ka esot pakritis. Jau tobrīd tas likās aizdomīgi, tādēļ izrunājāmies, un Ritvars apsolīja, ka pats sev pāri nedarīs un par pašnāvību arī vairs nerunās," pastāsta Jansone.

Divas dienas vēlāk, 21. februārī ap pulksten 19.30, Baltaiskalns izgāja no savām mājām Atmodas ielā un kopš tā laika neviens viņu vairs nav redzējis.

"Ceturtdienas vakarā aicināju dēlu ciemos. Kad zvanīju pirmo reizi, viņš teica, ka pie manis nenāks, taču vēlāk atzvanīja un pateica, ka tomēr uz vakariņām atnākšot. Gaidīju, gaidīju, bet Ritvars tā arī neparādījās... Vairākas reizes zvanīju viņam, taču dēla balsi nesadzirdēju," turpina Jansone.

PAZĪMES

Bezvēsts pazudušais Ritvars Baltaiskalns:

– normālas miesasbūves, gaišiem, īsiem matiem.

– bija ģērbies melnā jakā un zilās džinsa biksēs, kājās tumši puszābaki, galvā melna cepure.

– uz kreisās rokas tetovējums – zils krusts.  

liepajniekiem.lv