Latvijas politiskā sistēma būtiski mainās. Politiskā vadība vairs nav pārmaiņu noteicēja. Šo lomu pārņēmušas Latvijas tiesībsargājosās iestādes un starptautiskie partneri.


Pēdējo mēnešu laikā notikuši tik daudzi būtiski notikumi, ka to var raksturot kā "Latvijas pavasari" - valsts ir attīrīta no korumpētiem politiķiem!

Beidzot ir radusies iespēja atbrīvoties no pašlabumu meklējošu politisko grupējumu interesēm un reformēt Latviju. Process ir tikai sācies; esam centušies paredzēt tuvākā laika notikumus.

Principiālā cīņa ar korupciju

Šī ir būtiskākā mūsu laikmeta iezīme. Taču visa cīņa sākusies nevis no valsts politiskās vadības puses, bet gan no specdienestiem un Ģenerālprokuratūras. Latvijas starptautiskie partneri likuši saprast, ka vairs nepievērs acis uz valstī notiekošajiem noziegumiem.

Pašlaik tiesībsargājošās iestādes ir savas neatkarības virsotnē; iespēja, ka kāds oligarhs vai mērs, vai ar viņiem saistītas personas atnesīs koferīti ar naudu kādam, lai atrisinātu savus jautājumus, faktiski ir novērstas.

Kriminālprocesi augstākajā līmenī tiek ierosināti nevadoties no nacionālās vai partijas piederības, lai "novāktu" konkurentus, bet lai reāli iznīcinātu korupciju.

Protams, joprojām ir "risinātāji, korumpēti tiesneši, prokurori un izmeklētāji, tomēr nenoliedzami, ka visu specdienestu vadība jau "savējiem" nosūtījusi signālus: ja jūs aizstāvēsiet oligarhu un mēru, nevis valsts intereses, tad sēdēsiet vien kopā ar šiem oligarhiem un mēriem uz viena apsūdzēto sola.

"Latvijas pavasarim" būtu maksimāli jāmotivē visus politiķus. Tiem, kuri vēl šaubās, būtu pēdējais laiks izvēlēties savu pozīciju.

Valdība
Visos ministrijas līmeņos jābūt "aizsargātiem" ierēdņiem, kas iesaistīti koruptīvās darbībās, vai tās pat organizējuši. Pirmais jaunās valdības signāls bija kriminālprocess pret Juri Jurašu un viņa kolēģa Aigara Sparāna atbrīvošana SAB. Šīs irļoti ietekmīgas personas, kuru ietekme, visticamāk, bijusi iespaidīgāka kā mēriem un oligarhiem, taču viņu personiskās intereses bijušas svarīgākas par valstiskajām.
Iepriekš KNAB iznīcināja maksātnespējas administratoru mafiju, tika atstādināts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Rīgas dome
"Latvijas pavasara" karstākā tēma ir korupcijas skandāli Rīgas domē. Iespējams, domes vadība nepaspēs saņemt Briseles "diplomātiskās pases", tā arī paliekot kā aizdomās turētie vairākos kriminālprocesos.
Jaunajai "Sakaņas"Rīgas domes vadībai nāksies krietni pašattīrīties un novērst jebkādus korupcijas riskus.
Ventspils oligarhs
Aivars Lembergs ir visetekmīgākais cilvēks Latvijā. Un visspēcīgākais "Latvijas pavasara" pretinieks.
Izcili izdzīvotspējīgs, ģeniāli domājošs, turklāt nežēlo resursus savu plānu realizācijai, vienlaikus saglabājot vislielāko ietekmi visos varas spārnos. Lemberga un viņa radītās sistēmas neitralizēšana ir svarīgākais faktors, lai "Latvijas pavasaris" varētu kļūt par realitāti.