Pirmdienas rītā lielākajā daļā Zemgales un Vidzemes mēreni līdz stipri snieg, liecina meteoroloģiskā informācija.


Kurzemē tikpat kā nav nokrišņu, mazāk nokrišņu ir arī Latgalē, kur līst un krīt slapjš sniegs.

Visā valstī apmākušās debesis, daļā Latgales ir migla ar redzamību 200-900 metru.

Gaisa temperatūra +1..-2 grādi. Pūš lēns līdz mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, valsts austrumos dominē bezvējš.

Rīgā sniegots rīts, tomēr stiprākā snigšana paliek uz austrumiem, dienvidaustrumiem no galvaspilsētas. Pūš mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, gaisa temperatūra 0..-1 grāds.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijā bija +2..+4 grādi.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 3.februārī bija +23 grādi Albānijā un Grieķijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -36 grādi Norvēģijas un Somijas galējos ziemeļos, kā arī -40 grādu Krievijā pie Pečoras upes.

Pirmdien ļoti stipri snigs Zemgales austrumu daļā, Sēlijā, kā arī Vidzemes centrālajos un austrumu novados, tāpat Latgales rietumu un ziemeļu novados, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.

Minētajos reģionos kopš nakts vietām būs uzsniguši 16 centimetri sniega, tādēļ pirmo reizi šajā ziemā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis oranžo brīdinājumu snigšanas dēļ.

Pilsētas, kurās prognozēts stiprākais sniegs, ir Jēkabpils, Madona, Gulbene, Alūksne un Balvi.

Kurzemē pirmdien nav gaidāmi nokrišņi un vietām uzspīdēs saule. Zemgales rietumu daļā un Vidzemes ziemeļrietumos snigs pavisam maz. Latgales un Sēlijas dienvidaustrumos gaidāms lietus, kas pāries sniegā.

Pūšot mērenam ziemeļrietumu vējam, gaisa temperatūra būs +1..-4 grādi.

Rīgā priekšpusdienā vēl snigs, vēlāk nokrišņi nav gaidāmi. Nedaudz pastiprināsies ziemeļrietumu vējš un gaisa temperatūra būs -1 grāds.

Stipro snigšanu atnesis dienvidu ciklons, kas šķērso Latvijas austrumu daļu. Atmosfēras spiediens no rīta 761-763 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī, Latgalē tas pazeminās, Kurzemē – paaugstinās.

leta.lv