Kopenhāgenas Universitātes pētnieki brīdina vīriešus, ka regulāra Ibuprofēna lietošana var izraisīt neauglību.


Kā vesta RIA Novosti, atsaucoties uz Science Alert, zinātnieki veikuši lielu analītisko darbu un nonākuši pie secinājuma, ka populārajam pretsāpju un temperatūru pazeminošajam līdzeklim ibuprofēnam ir kāda nepatīkama blakne.
Pētnieki veica eksperimentu, kurā piedalījās 31 vīrietis vecumā no 18 līdz 35 gadiem. Pirmā grupa sešu nedēļu laikā katru dienu saņēma trīs ibuprofēna tabletes. Otra grupa lietoja placebo. Jau pēc divām nedēļām tika fiksētas pirmās grupas vīriešu veselībā. Viņiem tika fiksēta paaugstināta luteinizējošā hormona izstrādāšanās, kurš ietekmē testosterona sintēzi, kas nepieciešama, lai veidotos spermatozoīdi.

Bīstamību rada tas, ka pārāk augstas luteinizējošā hormona izstrādāšanās gadījumā iedarbojas kompensējošie mehānismi, kā rezultātā samazinās testosterona daudzums. Tas, savukārt, var izraisīt neauglību.

Zinātnieki atzīmējuši, ka viņu pētāmie ibuprofēnu lietojuši mērenās devās, tāpēc tā negatīvā ietekme izpaudusies ne pārāk spēcīgi. Taču cilvēkiem, kuri šo pretsāpju līdzekli lieto lielos daudzumos un regulāri, piemēram, profesionāliem sportistiem, jābūt ļoti uzmanīgiem.

РИА Новости