Pagājušās diennakts laikā Ukrainas robežsardze nav valstī ielaidusi teju 100 Krievijas pilsoņu, savukārt Krievija nav ielaidusi aptuveni 40 ukraiņus, sestdien paziņoja robežsardzes dienesta preses pārstāvis Andrejs Demčenko.


"30.novembrī uz robežas ar Krieviju Ukrainā netika ielaisti teju 100 Krievijas pilsoņu. Vairums no viņiem nevarēja apstiprināt sava brauciena mērķi, daļai nebija nepieciešamo dokumentu Ukrainas robežas šķērsošanai, bija arī tādi, kas pārsnieguši uzturēšanās termiņu mūsu valstī. Viņiem visiem atteikta iebraukšana Ukrainā," pavēstīja Demčenko.

Viņš norādīja, ka Krievija atbildot ķērusies pie aizlieguma iebraukt ukraiņiem.

"Krievija vakar apsūdzēja Ukrainu, ka tā neielaiž Krievijas pilsoņus, paziņojot, ka it kā nebūs tādas pašas atbildes darbības. Taču pagājušās diennakts laikā arī neielaida gandrīz 40 ukraiņus. Pirms divām dienām krievi savā teritorijā neielaida 20 mūsu tautiešu," sacīja Demčenko.

Ukrainas robežsardzes dienests piektdien paziņoja, ka visiem Krievijas pilsoņiem vīriešiem vecumā no 16 līdz 60 gadiem aizliegts iebraukt Ukrainā, kamēr būs spēkā karastāvoklis.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko pavēstīja, ka pasākumu mērķis ir nepieļaut, ka Krievija izveido privātas armijas Ukrainas teritorijā.

Demčenko piektdien paziņoja, ka robežsargi neielaidīs valstī Krievijas pilsoņus, kuri nevar apstiprināt brauciena mērķi.

Spriedze Krievijas un Ukrainas attiecībās pieaugusi kopš svētdienas, kad Krievijas bruņotie spēki Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Ukrainas parlaments pirmdien atbalstīja prezidenta rīkojumu noteikt karastāvokli uz 30 dienām desmit pierobežas apgabalos. Karastāvoklis ļauj mobilizēt civiliedzīvotājus, kontrolēt medijus, ierobežot demonstrācijas un īstenot citus drošības pasākumus.