Burgernīcas Street Burgers vadītājs Aleksandrs Vēvers Āgenskalnā atvēris picēriju Street Pizza, vēsta Dienas Bizness.


Ideja par picērijas izveidi esot radusies pirms gada.

"Augustā izlēmu doties atvaļinājumā uz Itāliju, kur pabiju arī miltu ražotnē, mācoties visu par picām. Pēc šīs ražotnes apmeklēšanas mašīnā ieliku pāris miltu pakas un devos uz Latviju eksperimentēt. Pirms un pēc atgriešanās esmu apmeklējis vairākus picu restorānus, bet nevienā nebija Neapoles pica, kurai ir raksturīgas nedaudz apdegušas un pilnīgākas maliņas, kuras rodas dēļ lielās temperatūras krāsns iekšpusē un ilgās mīklas fermentācijas," stāsta Vēvers.

Picas tiek gatavotas malkas krāsnī - ceptas 400 grādu temperatūrā 90 sekundes. Vēvers stāsta, ka svarīga ir mīklas fermentācija.

"Mīkla nevar būt šodien pagatavota un šodien cepta. Mēs fermentējam mīklu no 48 līdz 72 stundām," teic Vēvers.

Picērijas darba laiks nav noteikts, pagaidām no 17 līdz 21 no otrdienas līdz sestdienai, līdz ar to tiem, kam interesē picērijas darba laiks, jāseko tam līdzi arī sociālajā vidē.

"Mēs strādājam kā itāļi - bez steigas. Atveramies, uz vakariņām, lai svinētu," saka Vēvers. Nākotnē gan darba laiku plānots konkretizēt, dienas vidū no plkst. 15 līdz 16 ieturot pauzi.

Picērija atrodas Pārdaugavā, Meža ielā, kur savulaik bijusi arī Minka Cat Cafe un kebabnīca Tasty Bites. Jautāts, vai nebiedē fakts, ka citi ātri pametuši šo vietu, Vēvers teic, ka ieguldījis šeit pietiekami daudz laika un līdzekļu, lai nebaidītos, kā arī Street Burgers te atrodas jau ceturto gadu un situāciju šajā reģionā Vēvers zina labi.

Lietotāja Aleks Bormen attēls.

Lietotāja Street Pizza attēls.

Lietotāja Street Pizza attēls.