Slimo liellopu gaļa no Polijas nelielā apmērā nonākusi ēdināšanas uzņēmumā "Lido", pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.


Viņa informēja, ka "Lido" saņēmis kopumā 27 kilogramus liellopu gaļas, tostarp deviņi kilogrami minētās liellopu gaļas joprojām ir uzņēmuma noliktavā, bet 18 kilogrami ir nosūtīti sabiedriskās ēdināšanas iestādēm.

Meistere atzīmēja, ka "Lido" būs jāiznīcina attiecīgā gaļa, kas atrodas uzņēmuma noliktavā, bet par sabiedriskajai ēdināšanai nosūtīto gaļu vēl tiek veikta pārbaude, kuras laikā PVD inspektori skaidro, vai izejviela jau ir izmantota ēdienu gatavošanā.

Vienlaikus Meistere teica, ka gaļas lietošana uzturā nav bīstama veselībai, ja tā ir termiski apstrādāta.

"Uzņēmumā ir nodrošināta izsekojamības sistēma, kas dienestam ļāva operatīvi noteikt gan iegādātās izejvielas atlikumus, gan kādiem produktiem konkrētā gaļas partija izmantota, un nodrošināt izejvielas un produktu atsaukšanu no tirgus," piebilda Meistere.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma" ceturtdien, 31.janvārī, vēstīja, ka uzņēmums Polijā, apejot kontroles procesus, kauj un eksportē slimu liellopu gaļu. Vienlaikus PVD pārstāvji norādīja, ka Latvija no Polijas tikpat kā neimportē liellopu liemeņus, bet lielākoties jau apstrādātu gaļu, kam veiktas papildu pārbaudes.

Jau vēstīts, ka "Lido" konsolidētais apgrozījums 2017.gadā pieauga par 12,8% salīdzinājumā ar gadu iepriekš un sasniedza 50,933 miljonus eiro, bet grupas peļņa bija 1,07 miljoni eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

Uzņēmums dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,292 miljoni eiro. Kompānijas patiesā labuma guvēji ir Gunārs Ķirsons un Krievijas pilsonis Vladimirs Šestakovs. "Lido" grupā ietilpst trīspadsmit restorāni un trīs veikali Rīgā un tās apkaimē, trīs restorāni Tallinā, divi restorāni "Kirsons" un ražotne Berlīnē, gaļas un kulinārijas ražotne, alus darītava un konditoreja Rīgā.

leta.lv