Pirmdienas rītā Latviju no dienvidrietumiem - no Dienvidkurzemes - sāk šķērsot nokrišņu zona: sniegs, slapjš sniegs un neliels putenis, gaidāma arī atkala un lietus, liecina meteoroloģiskā informācija.


Palielinoties gaisa mitrumam, ceļi apledojuši arī vietām citviet Latvijā. Gaisa temperatūra no +1 grāda Liepājas pusē līdz -5 grādiem valsts ziemeļaustrumos.

Pirmdien nokrišņu zona no Kurzemes virzīsies uz austrumiem, skarot visu Latviju. Galvenokārt gaidāms neliels sniegputenis, kas pāries atkalā jeb sasalstošā lietū un smidzināšanā.

Līdz ar to ceļi būs slideni, atgādina sinoptiķi. Vietām plāna ledus kārtiņa pārklās visus priekšmetus.

Laiks būs apmācies un dūmakains, dienas otrajā pusē no valsts dienvidrietumiem izpletīsies migla.

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš, brāzmās ar ātrumu 7-12 metri sekundē.

Gaisa temperatūra lēnām paaugstināsies, vakarā sasniedzot +1..-2 grādus, bet Kurzemes rietumos gaiss iesils līdz +2..+5 grādiem.

Rīgā gaidāma dūmaka un neliels sniegputenis, ko nomainīs sasalstošs lietus un smidzināšana. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli un dienvidaustrumu vējš brāzmās pūtīs līdz 11 metriem sekundē.

Laikapstākļus nosaka ciklona austrumu mala. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 750 dzīvsudraba staba milimetriem valsts rietumos līdz 756 milimetriem austrumos.