Kurzemē kāda trīs gadus veca meitene iekritusi kvēlojošā ugunskurā un guvusi vairākus ķermeņa apdegumus, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.


Meitene ugunskurā iekritusi netīšām - spēlējoties. Kā informēja mediķi, vecāki rīkojušies pareizi un nekavējoties, izvelkot bērnu laukā, apdeguma vietas dzesējuši ar vēsu, tekošu ūdeni. Neraugoties uz sniegto palīdzību, bērns ar gūžas, pēdas un plaukstas apdegumiem nogādās pie speciālistiem slimnīcā.

Sejas apdegumus vakar guvis arī kāds divus gadus vecs bērns Vidzemē. Bērns uzrāvis sev virsū termokrūzi ar tikko uzvārītu ūdeni. Krūze atradusies viņam pieejamā vietā uz galda.

Tāpat aizvadītajā diennaktī mediķi slimnīcā nogādājuši astoņus cilvēkus, kuri cietuši no pārkaršanas. Cietušie bijuši vecumā no 11 līdz 66 gadiem. Pieaugušie pārkarsuši, jo ilgstoši uzturējušies saulē un pietiekamā daudzumā nav dzēruši ūdeni, savukārt bērni - jo visu dienu rotaļājušies ārā.

Kopumā mediķi aizvadītajā diennaktī devušies uz 1071 izsaukumu, no kuriem 202 bijuši saistīti ar negadījumiem un traumām.

leta.lv