Saeima šodien uz laiku apstiprināja deputāta mandātu bijušajam iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (JV).


Viņš nolasīja deputāta svinīgo solījumu: "Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus."

Kozlovskis Saeimā darbosies uz laiku, kamēr Edgars Rinkēvičs (JV) pilda ārlietu ministra pienākumus.

Pirms nedēļas deputātu mandāti tikai apstiprināti vēl astoņiem politiķiem - Jānim Iesalniekam (VL-TB/LNNK), Andrim Kazinovskim (JKP), Jānim Cielēnam (JKP), Jānim Butānam (JKP), Dacei Bluķei (AP), Mārtiņam Šteinam (AP), Atim Lejiņam (JV) un Aivaram Geidānam (KPV LV).

Viņi parlamentā strādās laikā, kamēr ministru pienākumus veiks kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), kā arī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Tikmēr labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) vēl aptuveni mēnesi vai divus plāno apvienot ministres un deputātes pienākumus. Viņa žurnālistiem skaidroja, ka tas ir saistīts ar jau iesāktajiem darbiem parlamentā.

Deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu. To izdarot, viņa vietā iespēja strādāt Saeimā tiek dota pirmajam konkrētajā vēlēšanu apgabalā "aiz svītras" palikušajam. Šim cilvēkam atsakoties, iespēja tiek dota nākamajam, un tā šis process turpinās, kamēr kāds piekrīt ieņemt deputāta amatu.

No 13 jaunās valdības ministriem desmit ir ievēlēti Saeimā.

leta.lv