"Sadales tīkla" operatīvie dienesti ir tehniski gatavi, lai...


AS "Sadales tīkls" aicina spēcīga vēja laikā ievērot elektrodrošības pasākumus, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijas komunikācijas speciālists Artūrs Zālītis.

Viņš norādīja, ka "Sadales tīkla" operatīvie dienesti ir tehniski gatavi novērst bojājumus, kurus var izraisīt spēcīgais vējš, kas lielā daļā Latvijas teritorijas brāzmās piektdien var sasniegt 20-23 metru sekundē (m/s). Uzņēmums veic visus sagatavošanas darbus iespējamo ārkārtas atslēgumu novēršanai un aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem elektrolīniju tuvumā.

"Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki, zari vai zemē redzams norauts elektrolīnijas vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Iedzīvotāji, konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā - uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi, lūgti rīkoties atbildīgi. Netuvoties, bet nekavējoties ziņot, zvanot uz "Sadales tīkla" klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 8404 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam uz tālruni 112.

Vienlaikus kompānijā arī norādīja, ka "Sadales tīkls" turpina veikt nozīmīgus preventīvus soļus, lai mazinātu dabas stihiju ietekmi uz elektroapgādes sistēmu - attīstot elektrotīkla automatizāciju, vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju nomaiņu pret kabeļlīnijām, kā arī vidējā sprieguma tīklu aprīkojot ar bojājumu vietas uzrādītājiem, kas efektīvi palīdz samazināt bojājumu novēršanas laiku. Tiek nodrošināti arī elektrolīniju trašu tīrīšanas darbi ar mērķi uzlabotu klientu elektroapgādi.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs piektdien prognozē spēcīgu vēju, kas brāzmās visā valsts teritorijā var sasniegt 23 m/s. Atbilstoši Bosfora skalai- vējš, kura ātrums pārsniedz 20 m/s ir pielīdzināms vētrai.

"Sadales tīkls" nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu objektu visā Latvijas teritorijā. Elektroenerģijas sadales tīklu kopgarums ir vairāk nekā 93 000 kilometru.