Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Slovākijā notiekošajā pasaules čempionātā otrajā mačā ar 1:3 sīvā cīņā piekāpās vicečempionei Šveicei.

 


Mača otrajā periodā, spēlējot skaitliskajā mazākumā, savainojumā iedzīvojās Rodrigo Ābols. Uzbrucējs bloķējot pretinieka metienu salauza rokas pirkstu, kā rezultātā viņam pasaules čempionāts ir noslēdzies priekšlaicīgi. Tuvākajā laikā Ābols atgriezīsies Latvijā, kur viņam tiks veikta operācija.

Ābola vietā sastāvam pirmdien tika pieteikts uzbrucējs Māris Bičevskis, kurš šosezon spēlēja Čehijas hokeja līgas komandā Hradeckrāloves komandā “Mountfield”, kur 45 spēlēs izcēlās ar diviem vārtu guvumiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm. “Mountfield” sastāvā spēlē arī aizsargs Oskars Cibuļskis.

Par negadījumu Ābols izteicās: “Tādu sporta veidu esmu izvēlējies. Hokeju es ļoti mīlu, taču jārēķinās, ka ripas var lidot ar 150 km/h lielu ātrumu un no tādām situācijām neizbēgt. Izskatās, ka atkal būs jātaisa operācija.”

Rodrigo atcerējās pērnā gada notikumus: “Ironiski, bet gads nav pagājis kopš iepriekš salauzu to pašu pirkstu. Sanāca tāds “copy-paste” vai “deja vu” gadījums, saucat kā gribat. Brīdī, kad atgreizos uz soliņa, sapratu, ka ir diezgan slikti. Kad atrados uz ledus sāpes nejutu, jo spēlējām mazākumā un svarīgāk bija izmest ripu no zonas.”

“Vasarā laikam nebija sadzijis līdz galam. Sākumā ārstējos Zviedrijā, tad uztaisīju operāciju un atlabšanas process notika klubā. Tagad rentgenu uztaisīju tepat hallē, tas te ir nodrošināts. Trešo periodu skatījos kopā (videotreneri) Pēteri Gromu speciālā telpā. Centos būt viņa asistents. No malas skatīties ir trīs reizes grūtāk un nervozāk nekā spēlēt pašam,” piebilda Ābols.