Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien ikgadējā uzrunā Federālajai sapulcei paziņoja, ka Krievija būs spiesta izstrādāt jaunus ieroču veidus un izvērst tos attiecībā pret valstīm, kurās tiek pieņemti lēmumi, kas apdraud Krievijas drošību.


Pēc viņa teiktā, šobrīd Krievijas veiksmīgi izstrādā virsskaņas raķeti "Cirkon", kuras darbības rādiuss ir 1000 kilometri un kuru varēs pielietot gan pret jūras, gan sauszemes mērķiem.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Krievija vienmēr būs suverēna, neatkarīga valsts.

"Krievija bija un būs suverēna, neatkarīga valsts. Tā vienkārši ir aksioma. Tā būs tāda, vai arī tās vispār nebūs. Mums tas ir jāsaprot un jāapzinās. Krievija nevar būt valsts, ja tā nav suverēna. Daži to var, Krievija - ne," paziņoja Putins.

Viņš pavēstīja, ka Krievijas ārpolitikas prioritātes ir absolūti atvērtas - tā ir cīņa ar draudiem, sadarbības paplašināšana, barjeru noņemšana.

Uzrunā Putins arī apsūdzēja ASV, ka tā sen un rupji pārkāpj Līgumu par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju (INFT), bet Krievija negrasās sekot šim piemēram.

"Kā viņi rīkojas patiesībā? Paši visu pārkāpj un mēs tam meklē attaisnojumus un nosaka vainīgos, bet pēc tam mobilizē savus satelītus, kuri rukšķ līdzi amerikāņiem," paziņoja Putins.

Uzrunas sākumā Putins pievērsās ekonomiskajiem un sociālajiem jautājumiem, solot Krievijas iedzīvotājiem, ka viņi "jau šogad izjutīs pārmaiņas uz labo pusi". Viņš par galveno jautājumu nosauca atbalstu ģimenēm un dzimstības veicināšanu, kā arī solīja cīnīties ar nabadzību, attīstīt izglītību un medicīnas aprūpi.

leta.lv