Jūnija sākumā mediji vēstīja par gadījumu, kad vīrietis vairākkārt seksuāli izmantojis savu mazgadīgo meitu. Valsts policijas koledžas pedagoģe steigusi atbildēt raksta komentētājiem, kas izteica sašutumu par notikušo, rakstīdama, ka “meitenēm patīk tas, ko ar viņām dara”, par tālāko notikumu gaitu informē “Bez Tabu”.


“Vīrietis savu pameitu netiklās darbībās iesaistījis vairākas reizes gada laikā. Tas iesācies, kad meitene vēl bijusi mazgadīga. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis aizticis meitenes intīmās zonas, kā arī mudinājis viņu pašai sevi glāstīt patēva klātbūtnē,” tā rakstīts par konkrēto gadījumu.

Sociālā tīklā “Facebook.com” pārpublicētā raksta komentāru sadaļā identificējama sieviete pauž šokējušo viedokli: “Muļķības! Pietiekami ilgi strādāju gan bāriņtiesā, gan bērnunamā – parasti tām meitenēm patika tas, ko ar viņām dara.”

Citus sociālā tīkla lietotājus šāds ieraksts sadusmojis, daudzi aicina saukt pie atbildības arī komentāra autori. Bez Tabu uzzina, ka kundzei ir pedagoga izglītība, jau teju 10 gadus ir lektore Valsts policijas koledžā, topošajiem policistiem māca valodas.

60 gadus vecā pedagoģe Rita Jaurēna “Bez Tabu” žurnālistiem stāsta, ka atrodas ārpus Latvijas. Sieviete neskaidro, vai apgalvojums par bērnu simpātijām pret viņiem pašiem vērstu seksuālu vardarbību ir vai nav balstīta pētījumos vai statistikā.

Eksperte: Šim pedagogam nav ne mazākās izpratnes

Kritiska par pedagoģes izteikumiem ir centra “Dardedze” komunikācijas daļas vadītāja Laila Balode, kura ikdienā palīdz bērniem, kuriem nodarīts pāri, stāsta:

“Tiem cilvēkiem, kuri atļaujas tādā veidā komentēt, pietrūkst elementāru zināšanu par to, kas ir seksuāla vardarbība. Kādā veidā tā izpaužas, kā uzvedas bērni, kas ir cietuši no seksuālas vardarbības. Šobrīd mūsu valstī pastāvošā kārtība paredz, ka ikvienam pedagogam, kurš strādā ar bērniem un par bērniem, jāapgūst 40 stundu kurss bērnu tiesību aizsardzībā. Šajā kursā ir pietiekami liela loma tieši dažādiem vardarbības veidiem, riska faktoriem, sekām un pazīmēm.”

Centra “Dardedze” pārstāve  Balode skaidro, ka pēc seksuālas vardarbības bērns bieži vien vairs nespēj nevienam uzticēties, turpmāk izjūt bailes veidot attiecības un izvairās kontaktēties ar pretējo dzimumu. Neuzticība rodas, jo 80-90 procentos seksuālas izmantošanas gadījumos varmāka ir bērnam pazīstama persona.

“Uzticības mandāts ir zaudēts,” stāsta L. Balode. Tāpat novērojama arī cita galējība – seksuāli izmantotas meitenes pēcāk var būt ļoti neizvēlīgas partneru izvēlē.

Pedagoģe vairs nemācīs topošos policistus

Valsts policijas koledžas lektorei izglītības iestādes vadība pieprasījusi sniegt paskaidrojumus, pēc kā ar pedagoģi pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, tāpat lūgts izdzēst sociālā tīkla kontu. Lūk, kā viens komentārs internetā var maksāt darba vietu.

 

 

skaties.lv