Lielveikalu tīkls “Rimi Latvia” pēc LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” atklātās informācijas no tirdzniecības izņēmis savas mātes kompānijas zviedru uzņēmuma “Ica” zīmola “I love Eco” medu, kas fasēts Dānijā, bet pats medus nācis no Bulgārijas un Rumānijas.


Raidījums medus paraugu testā, kas tika veikts laboratorijā “Bior”, secinājis, ka šajā medū pārsniegta Latvijas likumdošanā atļautais  hidroksimetilfurfurola jeb HMF īpatsvars, kas ir kancerogēna viela. 

Informāciju par “I love eco” medu “Rimi Latvia” apstiprina, un uzņēmuma pārstāve Dace Preisa to komentē šādi:

“Lai noskaidrotu, kas varētu būt par iemeslu šai te neatbilstībai un lemtu par tālāko rīcību, mēs sazinājāmies ar pašu ražotāju un lūdzām skaidrojumu. Attiecīgi ražotājs apstirpināja, ka ir uzsākti papildus testi, jo regulārajās kontrolēs, ko viņi veic saviem produktiem šāda nekāda novirze vai neatbilstība līdz šim nav bijusi konstatēta, un līdz tam brītiņam, protams, šis te produkts ir izņemts no tirdzniecības visos RIMI veikalos.”

Hidroksimetilfurfurols ir viela, kas atzīta par kancerogēnu un kas rodas medus sildīšanas procesā, ko savukārt fasētāji dara, lai medu padarītu patērētājiem tīkamāku, proti, viendabīgu, šķidru un caurspīdīgu. 

Pārtikas veterinārais dienests pārbaudi arī sācis par vēl diviem paraugiem – Latvijas uzņēmuma “Vinnis” fasētu medu, kā arī par Vācijas zīmola “Langnese” medu. Šajā gadījumā jautājums ir, vai šis medus, kura daļēja izcelsme ir norādīta ārpus Eiropas Savienības, nāk vai nenāk no tropu valstīm, no kurām HMF īpatsvars ir atļauts lielāks.