"Tikko bija ļoti nopietna konference par demogrāfisko krīzi un ekonomiskām problēmām. Tur ļoti augsta līmeņa pētnieki teica, ka vistuvākajā laikā, lai nesabruktu Latvijas ekonomika, būs nepieciešami vismaz 14 000 viesstrādnieku gadā. Tātad pareizina ar 10 gadiem – tie ir 140 000,” publicists Otto Ozols apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs".

 


Ozols raidījumā atklāja, ka pētnieku dati liecina par to, ka, lai glābtu Latvijas ekonomiku, valstij 10 gadu periodā būs jāuzņem aptuveni 140 000 viesstrādnieku. Publicists norādīja, ka šādā situācijā viesstrādnieki var kļūt par draudu latviešu identitātei. “Pat pieņemot, ka šie ir balti, pūkaini, jauki, izglītoti cilvēki, tie ir veseli 140 000, kamēr mūsu jauno cilvēku skaits dramatiski samazinās,” sašutumu pauda Ozols.

Ozols skaidroja, ka viesstrādnieku pienākums galu galā nav “nest tālāk” latviešu kultūru, un viņi drīzāk attīstīs savējo. “Es ceru, ka viņi būs ļoti normāli un jauki cilvēki, bet šādi cilvēki parasti ciena savu dzimto valodu un kultūru, no kurienes viņi ir nākuši. Viņi precēsies vairāk vai mazāk savas kopienas ietvaros, viņi saglabās savu valodu un kultūru un to nesīs tālāk,” paredz publicists.

Diemžēl šāds viesstrādnieku ieplūdums var latviešus padarīt par minoritāti. “Šie cilvēki no citām kultūrām un valodu grupām būs nākamā Latvijas paaudze, jo latvieši pēc 10 gadiem iepretim šiem 140 000 būs kļuvuši par minoritāti. Es nemaz nesākšu modelēt situāciju pēc 20 gadiem, kad tie būs jau 280 000,” raidījumā sacīja Otto Ozols.

leta.lv