Ceturtdien notiks četras "Optibet" Latvijas futbola virslīgas cīņas, no kurām īpaši gaidīta tiek spēle Rīgā starp čempioni "Riga" un Jūrmalas "Spartaku".


"Riga" "Skonto" stadionā plkst.20 uzņems Jūrmalas "Spartaku", spēli tiešraidē translējot kanālam "Sportacentrs.com TV".

"Riga" vienīgais zaudējums šosezon ir piedzīvots tieši pret "Spartaku", 21.jūnijā viesos zaudējot ar 1:2. Pēdējās trīs rīdziniekiem gan bijušas minimālas uzvaras, pēdējā spēlē viesos ar 1:0 pieveicot "Valmieru".

Jūlijā nav zaudējis arī "Spartaks", piecos virslīgas mačos izcīnot divus neizšķirtus un trīs pēdējās spēles uzvarot. Pēdējā mačā ar 2:0 savā laukumā tika pieveikta "Metta".

Rīdzinieku sastāvā nebūs triju spēļu diskvalifikāciju par aizvainojošu izteicienu lietošanu, kas provocēja pretinieku, "Riga" - "Ventspils" mačā Herdi Prengas. Tikmēr "Spartakam" nevarēs palīdzēt Badra Ali Kamarā.

"Tukums 2000"/TSS Tukuma pilsētas stadionā plkst.18 cīnīsies ar "Ventspili", spēli tiešraidē internetā translējot portālam "Sportacentrs.com".

Pēdējās divas spēles gan tukumnieki ir zaudējuši, taču pēdējo piecu maču laikā ir sakrājuši abus punktus turnīra tabulā.

"Ventspils" pēc četru neuzvarētu spēļu sērijas, kurā tika sakrāts vien punkts, pēdējā kārtā savā laukumā lika kapitulēt vicelīderei RFS ar 3:2.

Ventspilnieki nebūs pilnā sastāvā, jo joprojām jūtamas spēles ar "Riga" beigās sarīkoto nekārtību sekas. Kaspars Svārups par nepieklājīgu žestu lietošanu diskvalificēts uz trim spēlēm, bet "Ventspils" vārtsargs Konstantīns Mahnovskis - līdz 30.jūlijam. Toties pēc diskvalifikācijas ierindā varēs atgriezties pussargs Daniils Ulimbaševs.

Pirmajā riņķī savā laukumā "Ventspils" uzvarēja ar 3:0.

"Metta" "Daugavas" stadionā Rīgā plkst.18 cīnīsies ar "Liepāju", spēli tiešraidē translējot kanālam "Sportacentrs.com TV".

Mājinieki piecās pēdējās spēlēs ir izcīnījuši vien divus punktus, pēdējā mačā ar 0:2 viesos zaudējot "Spartakam".

Toties liepājnieki pēc četriem zaudējumiem pēdējās trīs cīņās nav piedzīvojuši neveiksmi, pēdējā spēlē savā laukumā spēlējot 1:1 ar "Daugavpili".

Pirmā riņķa savstarpējā mačā Liepājā mājinieki uzvarēja ar 3:0.

"Daugavpils" stadionā "Celtnieks" plkst.18 uzņems "Jelgavu", spēli tiešraidē internetā translējot portālam "Sportacentrs.com".

"Daugavpils" futbolisti pēdējās trīs spēlēs nav izjutuši uzvaras garšu, tajās sakrādami vienu punktu pēdējā kārtā par 1:1 neizšķirtu Liepājā, noraidījumu dēļ pabeidzot cīņu deviņu cilvēku sastāvā.

"Jelgava" pēc trīs zaudējumu sērijas pēdējā mačā savā laukumā ar 2:1 pieveica līgas debitantus tukumniekus.

Daugavpiliešiem nevarēs palīdzēt abi iepriekšējā mačā noraidītie - Marko Regža un Daniels Addžetejs, bet jelgavniekiem - Dmitro Semjonovs.

Pirmajā riņķī Jelgavā mājinieki bija pārāki ar 1:0.

Virslīgas līderpozīcijās pēc desmit kārtām joprojām ir "Riga", kas iekrājusi 27 punktus. Tikpat punktu tagad ir RFS, taču 11 spēlēs. Trešo vietu ar 17 punktiem deviņos dueļos iekrājis Jūrmalas "Spartaks", 15 punkti 11 mačos ir "Valmierai", 14 punkti - "Ventspilij", bet "Jelgavai" ir 12 punkti. Tālāk ar 11 punktiem deviņās spēlēs seko "Liepāja", desmit punkti ir "Daugavpilij", astoņus punktus iekrājusi "Metta" komanda, kamēr "Tukums 2000"/TSS ticis pie diviem punktiem.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta "Riga", bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.