Pagājušā gada 5.septembrī Jelgavas nomalē pazuda galdnieks Aivars. Diezgan ātri policija sāka turēt aizdomās divus cilvēkus, līdz viens no viņiem – automehāniķis Aigars Šteinbergs – atzinās slepkavībā, Latvijas Avīzē raksta kriminālziņu autors Artis Drēziņš. 


Sākumā Aigars liecinājis, ka pie vainas arī trešais – Nauris, taču pēc tam to noliedzis.

Aivaru atrada oktobrī zem žagaru kaudzes mežā pie Jelgavas, uz kurieni viņu naktī pēc slepkavības ar ķerru bija aizstūmis Aigars.

Zemgales rajona tiesas tiesnese Irina Freimane 32 gadus veco Šteinbergu šo pirmdien, 4.martā, sodīja ar vienpadsmit gadu un sešu mēnešu cietumsodu. Tiesa ilga vienu dienu un ātri, jo apsūdzētais vainu atzina, nožēloja izdarīto un lūdza neveikt pierādījumu pārbaudi, kam piekrita arī prokurors Aivars Egle un tiesnese.

Pret to iebilda nogalinātā sieva un brālis, jo uzskatīja, ka apsūdzība veikta pavirši un pie atbildības jāsauc arī Nauris.

Bet tiesnese apsūdzētājiem nepiekrita – viņu viedoklis no likuma viedokļa nav arī tiesai saistošs.

Turklāt jāņem vērā, ka pēc slepkavības bija pagājis mēnesis. Līķis bija jau sadalīšanās stadijā. Nauris savu vainu noliedza un liecības par viņa līdzdalību slepkavībā atsauca arī Aigars. Tātad Naura vainu, ja arī viņš bijis līdzdalībnieks, pierādīt problemātiski. Pēc būtības ir tikai viena – apsūdzētā versija.

Aigars savās mājās kopā ar Nauri dzēris un viņiem pievienojies Aivars. Ap pulksten septiņiem vakarā Aivaram vajadzējis aiziet uz tualeti, bet viņš tikai sev zināmu iemeslu dēļ piegājis pie bērnu gultiņas un tajā iečurājis (bērns tur neatradās). Protams, par to ir tikai Aivara un Naura liecības. Namatēvu Aigaru tāda rīcība sadusmojusi un viņš sācis Aivaru ar kulakiem sist. Nauris neesot sitis un aizgājis. Aigars turpinājis sist Aivaru arī gaitenī un pēc tam arī pagalmā. Aivars drīz viens nomiris – galvenokārt no daudziem galvaskausa kaulu lūzumiem un asinsizplūdumiem.

Naktī slepkava savu upuri ar ķerru aizstūmis uz netālo mežu.

Nogalinātā brālis tiesā izteica šaubas, ka pie vienas tikai Aigars, jo viņš esot kreilis, bet traumas nogalinātajam izskatoties tādas it kā sitis labrocis. Tāpat neesot skaidrs, kāpēc brālis izģērbts un kur palikušas viņa drēbes.

la.lv