Caur Zviedrijas vecāko banku Swedbank veikto transakciju apjoms, kas saistīts ar naudas atmazgāšanas skandālā ierauto Danske Bank, varētu būt krietni lielāks, nekā tika domāts iepriekš, vēsta biznesa ziņu medijs Bloomberg.


Februārī Zviedrijas raidorganizācija SVT ziņoja, ka caur banku Baltijas valstīs varētu būt atmazgāti aptuveni 5,8 miljardi dolāru, bet nu, atsaucoties uz bankas iekšējās revīzijas rezultātiem, šis apjoms teju dubultojies. SVT ziņo, ka aizdomīgo transakciju kopējā summa varētu sasniegt pat 95 miljardus kronu jeb aptuveni 9 miljardus eiro.

Jāatgādina, ka šobrīd norit izmeklēšana Danske Bank naudas atmazgāšanas skandāla ietvaros. ASV Tieslietu departaments izmeklē ziņas par aptuveni 230 miljardiem dolāru aizdomīgas izcelsmes naudas, kas sūtīta caur Igaunijas filiāli. Sākotnēji runa bija par "vien" 200 miljoniem, bet izmeklēšanas gaitā atklāts, ka aizdomīgo transakciju vēriens varētu būt daudz reižu lielāks.

Pēc SVT ziņotā Swedbank piektdien izplatīja paziņojumus vērtspapīru biržām, norādot, ka "naudas atmazgāšanas izgaismošanu un novēršanu uztver ļoti nopietni".

Banka arī norādīja, ka SVT ziņotais skaitlis - proti, 95 miljardi kronu - ir to transakciju starp Swedbank un Danske Bank summa laika posmā no 2007. līdz 2015. gadam, kas uzrādījās saistībā ar dažādiem riska indikatoriem. Rezultātā sīkāk izpētīti aptuveni 2000 bankas klientu.

"Dažos gadījumos tālāka rīcība nebija vajadzīga, bet atsevišķos gadījumos turpinājām izpēti, tostarp ziņojām finanšu policijai," pauda Swedbank.

Swedbank akciju cena piektdien turpināja krist, noslīdot vēl par 2,6 %. Kopš februāra vidus, kad parādījās pirmās ziņas par saistību ar Danske Bank skandālu, Swedbank akciju vērtība kritusi teju par 20%.

diena.lv