Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas nodaļas valde nolēmusi sestdien, 9.februārī, rīkot mītiņu Rīgas Rātslaukumā, kur tajā pašā laikā notiks arī "Saskaņas" organizētais pikets, aģentūru LETA informēja VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas pārstāvis Edvards Ratnieks.


Nacionālās apvienības protesta laikā tiks pausts viedoklis, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) saskaņā ar Rietumeiropas demokrātijas principiem ir jāatkāpjas no amata, kamēr "Saskaņas" akcijā, gluži pretēji, tiks pausts atbalsts Ušakovam. "Saskaņa" iepriekš bija paziņojusi, ka savu akciju rīkos Rīgas Rātslaukumā no plkst.12 līdz 15. Nacionālā apvienība tagad paziņojusi par savu mītiņa rīkošanu tieši tajā pašā laikā un vietā.

Kā skaidroja VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas vadītājs Nauris Puntulis, ar sestdien iecerēto akciju partija vēlas sniegt iespēju rīdziniekiem publiski paust viedokli saistībā ar Rīgas domi un pilsētas mēru. "Tā kā iestājamies par Rietumu demokrātijas principiem, tad aicinām arī mītiņa dalībniekus tos ievērot, paužot savu viedokli, bez liekiem asumiem, konfrontācijas un personīgiem aizskārumiem."

VL-T/LNNK Rīgas nodaļas vadītājs Dainis Locis uzsvēra, ka veids, kā tiek organizēts mītiņš Ušakova atbalstam, daudziem rīdziniekiem neesot pieņemams, tāpēc nacionālās apvienības politiķi vēlas piedāvāt iedzīvotājiem "iespēju paust savas patiesās domas". "Rīga jau sen ir pelnījusi labāku un godīgāku vadību," uzskata Locis, kura pārstāvētā partija ilgstoši darbojas galvaspilsētas domes opozīcijā.

Kā ziņots, "Saskaņas" 9.februārī plānotajā mītiņā, pēc partijas aplēsēm, varētu piedalīties aptuveni 1000 iedzīvotāju. Sapulces oficiālais mērķis pieteikts - dot iespēju iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo. Tomēr, kā liecina Rīgas domes deputāta Vitālija Dubova (S) ieraksts sociālajā vietnē "Facebook", mītiņš paredzēts Rīgas mēra atbalstam. "Apmelot Nilu ir vieglāk nekā uzvarēt vēlēšanās. Robeža ir pārkāpta, mēs iziesim ielās!" pausts deputāta ierakstā, kurā solīts, ka pasākumā atbalstu Ušakovam paudīs arī "Maskačkas sportisti".

Aizvadītajā nedēļā Rīgas domi atkārtoti "sašūpoja" korupcijas skandāls pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme". Veicot procesuālās darbības, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.

Ušakovs pēc kratīšanām no amata atkāpties negrasās, jo viņam nekāds statuss šajā procesā piemērots neesot un viņš neesot veicis nekādas nelikumīgas darbības. "Saskaņa" paudusi viedokli, ka notikušās kratīšanas esot politiska izrēķināšanās.

Tikmēr opozīcija jau iesniegusi pieprasījumu par domes ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai atkārtoti rosinātu Ušakova nomaiņu Rīgas mēra amatā.

leta.lv